Z kraju

MON zachęca do kariery w wojsku

Ponad 5 tys. pensji i godna emerytura – m.in. w ten sposób MON zachęca do wstępowania w wojskowe szeregi. Żołnierzy udzielających informacji będzie można spotkać przy stokach narciarskich.

Podczas zimowych ferii w pięciu województwach na południu Polski rusza II etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

„Zależy nam na tym, żeby więcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo to stanowi o naszym bezpieczeństwie” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, inaugurując akcję w Białce Tatrzańskiej.

Minister otworzył tam mobilny wojskowy punkt rekrutacyjny przy stoku narciarskim. Podczas ferii żołnierze będą przyjeżdżali wojskowymi samochodami oznakowanymi logiem kampanii do narciarskich ośrodków sportowych i tam, często pod samymi wyciągami, będą spotykali się z potencjalnymi kandydatami do wojska.

Akcja przy stokach to drugi etap kampanii.

W październiku żołnierzy można było spotkać w takich miejscach jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki.

„Kontynuujemy kampanię zachęcającą do wstępowania do wojska. Dzięki zmianie mentalności, dzięki zmianie podejścia do tego, żeby zachęcać do wstępowania do Wojska Polskiego, w czasie I edycji kampanii, wnioski do Wojska Polskiego złożyło ponad 7 tysięcy ludzi. Chodzi o służbę zawodową, przygotowawczą i terytorialną. 7057 wniosków to dobry wynik” – podsumował minister obrony narodowej.

Szef MON zwrócił też uwagę na zarobki wojskowych. „Dzięki podwyżkom, które przyznałem żołnierzom, średnia pensja w Wojsku Polskim wynosi 5530 zł” – poinformował. „Zależało mi na tym, żeby służba w wojsku była konkurencyjna – tak się stało. Skoro zawód żołnierza stał się już konkurencyjny wobec innych, nadszedł czas, aby zacząć przekonywać Polaków do tego, aby wybrali karierę w mundurze” – przekonywał.

Busy rekrutacyjne będzie można spotkać w popularnych kurortach, m.in. w Zakopanem, Szczyrku, Wiśle czy Białce Tatrzańskiej, czyli w miejscach, do których Polacy najchętniej jeżdżą na ferie. Na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej znajduje się wykaz wszystkich punktów.

MON chce zwiększyć liczebność polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

Powiązane tematycznie

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę wojskową

Redakcja

Obrońcy klimatu ponownie blokują import węgla do Polski

Eko Animals

Aktywiści Greenpeace blokują transport węgla do Polski

Eko Animals

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie