Mistrzostwa Polski Katamaranów 2020 zakończone
Morskie sprawy Sport Za miedzą

Mistrzostwa Polski Katamaranów 2020 zakończone

W dniach 21-23 sierpnia odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów w klasach Open, Topcat K2 i A class. Wystartowało 50 dwukadłubowych jednostek z całej Polski oraz Czech i Niemiec.

Podczas trzech dni regat zawodnicy musieli zmierzyć się z bardzo wymagającymi warunkami wiatrowymi. Przez pierwsze dwa dni było mało wiatru, ze szkwałami z różnych kierunków. Aż trzy wyścigi zostały przerwane, ponieważ zdarzały się momenty z zupełnym brakiem wiatru.

Zawodnicy, którzy zajmowali w tych dniach wysokie lokaty wykazali się bardzo dużą czujnością rozpoznając z której strony przyjdzie wiatr i zmiana kierunku.

W niedzielę zaplanowano cztery wyścigi. Wiatr dopisał i wszystkie wyścigi zostały przeprowadzone. Wiało od brzegu i przychodziły silne szkwały do 20 węzłów. Akwen był zupełnie płaski i katamarany osiągały maksymalne prędkości. Czasami nawet do 30 węzłów. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek, na szczęście bez konsekwencji dla zdrowia i sprzętu zawodników.

Regaty zaliczane są do Pucharu Polski. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Navigo i odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Fot.: Rafał Czepułkowski FotoSurf

Źródło: UKS Navigo, PZŻ, FB

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie