Mistrzostwa Miasta Gdańska
Morskie sprawy Sport Za miedzą

Mistrzostwa Miasta Gdańska

Mistrzostwa Miasta Gdańska, które zostały rozegrane w randze Mistrzostw Polskiej Floty klasy J/70 pewnie wygrywa Team Cellfast z Michałem Korneszczukiem za sterem. Drugie miejsce, po zaciętej walce zajmuje zespół GTJ z Michałem Jabłońskim, a trzecie CB Racing ze sternikiem Marcinem Rymerem.

Po udanych zeszłorocznych, pierwszych mistrzostwach załogi polskiej klasy J/70 zdecydowały, aby kontynuować organizację regat w Polsce. W poprzednich latach ekipy te skupiały się na startach zagranicznych – głównie we Włoszech i Niemczech. Dlatego w tym roku zaplanowano dwa starty – pierwszy podczas Lotos Nord Cup Gdańsk – a drugi jako impreza mistrzowska.
Niestety nie wszystkim teamom udało się stanąć na linii startu – nasilające się restrykcje koronawirusowe „uziemiły” kilka łódek przebywających zagranicą. Finalnie w ośrodku COSA AZS w Gdańsku – Górkach Zachodnich, który wspólnie z Yacht Club Gdańsk zorganizowały mistrzostwa, pojawiło się pięć zespołów.
Nie brakowało jednak wśród utytułowanych żeglarzy. Obok znanych we flocie teamów Neuca oraz GTJ, a także broniącego tytułu Cellfast, flotę zasilił w tym roku SKŻ Powidz z Tomaszem Feretem na czele z załogą w składzie Kacper Kowalski, Michał Szewczuk i Jacek Zalewski.
Na starcie stanął również CB Racing, w którego skład wchodzi Marcin Rymer – były kadrowicz klasy 49er, Paweł Kołodziński – olimpijczyk w klasie 49er, Marcin Bużański poprzednio startujący w J/70 jako EonD team oraz Piotr Przybylski – m.in. uczestnik Americas Cup 2007.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie