Sport

Mistrzostwa Europy OCR 2019

Mistrzostwa Europy OCR 2019

Przed nami już czwarta edycja Mistrzostw Europy OCR! Tym razem odbędą̨ się one w Polsce, w wyjątkowym miejscu, jakim jest Gdynia. Zawody te zorientowane są na rozwj i promocję sportw przeszkodowych opartych na pokonywaniu różnorodnych i wymagających torw przeszkd.

27-30 czerwca 2019 r., Gdynia, Polska

Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca – tak w skrócie można określić tę edycję!

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy jak zainteresowanie OCR’em (biegami przeszkodowymi) mocno rośnie i zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa zawodników i drużyn, a sama dyscyplina staje się coraz bardziej profesjonalna.

O popularności OCR świadczą także statystyki z poprzednich mistrzostw.

W roku 2016, na Mistrzostwach Europy OCR w Nijmegen w Holandii, obecni byli przedstawiciele 23 krajów. Rok później, również w Holandii, ale tym razem wFlevonice udział wzięło już 27 krajów.

Ubiegłoroczne Mistrzostwa w Esbjerg w Danii zarejestrowały aż 32 państwa! Imponująca jest także liczba zawodników biorących udział w tym wydarzeniu. W 2016 roku było ok. 600 zawodników, a w 2018 roku już ponad 3000.

Podczas IV edycji w Polsce spodziewamy się ok. 4000 zawodników z całej Europy. Dodatkowo, podczas ostatniego dnia Mistrzostw w niedzielę, zorganizowany zostanie bieg OPEN, w którym każdy będzie mógł wystartować oraz bieg dla dzieci. W dniu otwartym spodziewamy się kolejnych 2000 uczestników.

W ramach Mistrzostw Europy OCR 2019 odbędą się następujące biegi:

  • • Short Course/ Bieg krótki – 5 km bieg z 40 przeszkodami.
  • • Standard Course/ Bieg Standardowy – 15 km bieg z 60 przeszkodami.
  • • Team Relay/ Bieg drużynowy – 9 km bieg z 60 przeszkodami.
  • • Ninja Track – Nowy ultrakrótki dystans (150 m) z dżunglą przeszkód!
  • • Open Race / Bieg otwarty – 5 km bieg z 40 przeszkodami. Ponieważ OCR jest dla każdego!
  • • Kids Course/ Bieg dla dzieci – Ponieważ OCR to zabawa i przygoda!

Organizatorem Mistrzostw Europy OCR jest Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (European Obstacle Sports Federation – EOSF).

Europejska Federacja Sportów Przeszkód (EOSF) jest organizacją wspierającą i obejmującą swoim patronatem europejskie zawody związane z biegami przeszkodowymi. EOSF została założona w 2017 roku we Włoszech. Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych posiada w swoich szeregach krajowe organy zarządzające sportami przeszkodowymi. EOSF ma na celu promocję i rozwój OCR, jako dyscypliny sportowej na poziomie europejskim. Każdego roku EOSF lub jeden z jej członków organizuje Mistrzostwa Europy OCR.

Głównym Organizatorem Mistrzostw Europy 2019 w Polsce jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Gospodarzem Mistrzostw jest Adventure Park Gdynia Kolibki.

Marcin Szczepaniak

Powiązane tematycznie

Maratonami z Zakopanego do Gdyni w szczytnym celu

Jubileuszowy Maraton „Solidarności” na ulicach Trójmiasta

Przemysław Dalecki przejmuje obowiązki dyrektora GCS

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie