Sport

Mistrzostwa Europy OCR 2019

Mistrzostwa Europy OCR 2019

Przed nami już czwarta edycja Mistrzostw Europy OCR! Tym razem odbędą̨ się one w Polsce, w wyjątkowym miejscu, jakim jest Gdynia. Zawody te zorientowane są na rozwj i promocję sportw przeszkodowych opartych na pokonywaniu różnorodnych i wymagających torw przeszkd.

27-30 czerwca 2019 r., Gdynia, Polska

Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca – tak w skrócie można określić tę edycję!

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy jak zainteresowanie OCR’em (biegami przeszkodowymi) mocno rośnie i zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa zawodników i drużyn, a sama dyscyplina staje się coraz bardziej profesjonalna.

O popularności OCR świadczą także statystyki z poprzednich mistrzostw.

W roku 2016, na Mistrzostwach Europy OCR w Nijmegen w Holandii, obecni byli przedstawiciele 23 krajów. Rok później, również w Holandii, ale tym razem wFlevonice udział wzięło już 27 krajów.

Ubiegłoroczne Mistrzostwa w Esbjerg w Danii zarejestrowały aż 32 państwa! Imponująca jest także liczba zawodników biorących udział w tym wydarzeniu. W 2016 roku było ok. 600 zawodników, a w 2018 roku już ponad 3000.

Podczas IV edycji w Polsce spodziewamy się ok. 4000 zawodników z całej Europy. Dodatkowo, podczas ostatniego dnia Mistrzostw w niedzielę, zorganizowany zostanie bieg OPEN, w którym każdy będzie mógł wystartować oraz bieg dla dzieci. W dniu otwartym spodziewamy się kolejnych 2000 uczestników.

W ramach Mistrzostw Europy OCR 2019 odbędą się następujące biegi:

  • • Short Course/ Bieg krótki – 5 km bieg z 40 przeszkodami.
  • • Standard Course/ Bieg Standardowy – 15 km bieg z 60 przeszkodami.
  • • Team Relay/ Bieg drużynowy – 9 km bieg z 60 przeszkodami.
  • • Ninja Track – Nowy ultrakrótki dystans (150 m) z dżunglą przeszkód!
  • • Open Race / Bieg otwarty – 5 km bieg z 40 przeszkodami. Ponieważ OCR jest dla każdego!
  • • Kids Course/ Bieg dla dzieci – Ponieważ OCR to zabawa i przygoda!

Organizatorem Mistrzostw Europy OCR jest Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (European Obstacle Sports Federation – EOSF).

Europejska Federacja Sportów Przeszkód (EOSF) jest organizacją wspierającą i obejmującą swoim patronatem europejskie zawody związane z biegami przeszkodowymi. EOSF została założona w 2017 roku we Włoszech. Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych posiada w swoich szeregach krajowe organy zarządzające sportami przeszkodowymi. EOSF ma na celu promocję i rozwój OCR, jako dyscypliny sportowej na poziomie europejskim. Każdego roku EOSF lub jeden z jej członków organizuje Mistrzostwa Europy OCR.

Głównym Organizatorem Mistrzostw Europy 2019 w Polsce jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Gospodarzem Mistrzostw jest Adventure Park Gdynia Kolibki.

Marcin Szczepaniak

Powiązane tematycznie

Żeglarskie święto dla całych rodzin

Redakcja Sportowa

Gdynia gotowa do piłkarskiego święta

Redakcja Sportowa

W Rumi odbędą się mistrzostwa MMA dla amatorów – wstęp wolny

Redakcja Sportowa

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

Euro wybory