Interwencje Redakcja poleca Wersje i kontrowersje Z Gdyni

Miejsca dla samochodów dostawczych w centrum Gdyni!

Miejsca wyznaczone dla samochodów dostawczych są bardzo często zajmowane przez samochody osobowe, wypasione auta, nie mające nic wspólnego z dostawą. Samochód dostarczający towar do sklepu, baru, restauracji, czy mebli I sprzętu do mieszkania, to dostawa zajmująca tylko chwilę.

Kierowca jest blisko samochodu .Ma samochód w zasięgu wzroku .

Absolutnie nikt nie sprawdza TAKICH MIEJSC zajętych przez samochody osobowe. Ani Straż Miejska, ani Policja, ani Kontrolerzy sprawdzający opłaty za parkowanie!!!

Czy nikt nie wie? jak wygląda samochód dostawczy.

Samochód dostawczy – jest to odmiana samochodu osobowego lub lekkiego ciężarowego, przeznaczonego do przewozu niezbyt dużych ładunków. Przyjmuje się, że samochód dostawczy ma dopuszczalną masę całkowitą do 3,5 tony, co praktycznie przekłada się na 1000-1500 kg jego maksymalnej ładowności.

Wikipedia

Jest to duże utrudnienie dla kierowców dostawczaków pracujących w Gdyni! Niestety, bardzo często obserwuję osobiście te negatywne zjawiska własnie w Gdyni, a jeżdżąc również w innych miastach, jak również zagranicę widzę wyraźną różnicę

Kiedy będzie porządek w Gdyni?  Miejsca te są źle oznakowane!

Znak B-35 z tabliczką T-24 Pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela . Nigdy nie widziałem działań Policji czy też Straży Miejskiej . W takim mieście, jak nasze, to właśnie STRAŻ powinna mieć odpowiedni sprzęt do wywozu źle zaparkowanych pojazdów (zgodnie z oznakowaniem) . Takie działania widziałem we Francji na Cote de Ażur czy Paryżu.

Powinno być napisane :

Parking dla dostawców

Od godz ….do …….. (jak otwarte sklepy ) znaki

Aby mogli parkować mieszkańcy domów po godzinach, też w niedzielę i święta!

Tak jest w innych miastach kraju i zagranicą .

Jestem mieszkańcem w centrum Gdyni, nie mam wjazdu, Ogrodzenia na zapleczach budynków, czy to zgodne z przepisami przeciw pożarowymi?

Chyba już najwyższy czas na ponowne pomalowanie znaków poziomych (żółtą ostrą farbą), aby były wyraźne i nie pozostawiały wątpliwości co do ich przeznaczenia.

Tak samo miejsca dla osób niepełnosprawnych. I znowu wypasiona bryka i młody kierowca, nie inwalida, ani w towarzystwie osoby, której przysługuje takie prawo!

Bardzo często spotykałem się z ograniczeniem parkowania w innych miastach. Tylko do dwóch godzin na ulicy, parkometr nie przyjmuje większej opłaty aby była rotacja.

Czas aby zaszły zmiany w tym mieście . Kiedy ????

Gdyński Kierowca Dostawczaka

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hej
hej
21/09/2020 10:31

W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak „samochód dostawczy”, definicja z wiki jest w tym przypadku niewiele warta…
Co do wyznaczonych godzin – Droga „Redakcjo”, zdajesz sobie sprawę, że dostawy realizowane są zwykle poza godzinami otwarcia? Że do piekarni dostawy są o 4-5 rano? Kto zapewni dostęp do miejsc parkingowych, skoro nawet teraz to nie działa. Kto odholuje mieszkańców z rana?

Hej!
Hej!
21/09/2020 10:30

W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak „samochód dostawczy”, definicja z wiki jest w tym przypadku niewiele warta…
Co do wyznaczonych godzin – Droga „Redakcjo”, zdajesz sobie sprawę, że dostawy realizowane są zwykle poza godzinami otwarcia? Że do piekarni dostawy są o 4-5 rano? Kto zapewni dostęp do miejsc parkingowych, skoro nawet teraz to nie działa. Kto odholuje mieszkańców z rana?

Marco
Marco
21/09/2020 06:58

Nie ma porządku w Gdyni ! Nie widać aby Straż Miejska chodziła po ulicach ! Tylko przejazdy samochodem na spacery : bulwar ,skwer ! Brak zainteresowania zle zaparkowanymi samochodami ! Miasto nic nie robi tylko w miejscach na samochody robi zielence

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x