Kultura Za miedzą

Masz pomysł na kulturalne wydarzenie? Zgłoś się do IKM i zyskaj nawet 4 tysiące złotych

Masz pomysł na kulturalne wydarzenie? Zgłoś się do IKM i zyskaj nawet 4 tysiące złotych

Otwarty IKM to projekt, dzięki któremu organizatorzy wydarzeń kulturalnych mają nie tylko możliwość uzyskania wsparcia finansowego, ale również zyskują miejsce w Sieni IKM na realizację swoich zamiarów.

 

Wnioski w projekcie można składać do 31 stycznia 2019 r.  

Kultura dla wszystkich

Organizatorem wydarzeń kulturalnych w sieni Instytutu Kultury Miejskiej może być każdy. Dostać można nawet 4 tys. zł. – Zwiększenie kwoty wsparcia to docenienie inicjatywy osób zgłaszających wydarzenia oraz możliwość realizacji pierwszego, lub kolejnego, działania kulturalnego na większą skalę. Dzięki temu nasz program stał się bardziej atrakcyjny dla doświadczonych animatorów kultury oraz dla tych, którzy dopiero próbują swoich sił – mówi Katarzyna Buczek, koordynatorka programu.

 

Otwarty IKM

To już kolejna edycja realizowanego od trzech lat przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku projektu. W ponad 150 wydarzeniach wzięło udział ponad cztery tys. osób. W 2018 roku w ramach cyklu odbyły się między innymi czytania performatywne, spektakle teatralne, koncerty czy spotkania autorskie. – W jesiennym naborze wniosków pula dostępnych środków wyniosła 40 000 zł, co dało możliwość aplikowania o wsparcie nawet do 4 000 zł – dodaje Katarzyna Buczek.

 

Gdzie i kiedy składać wnioski?

Wnioski z pomysłami projektów można składać do 31 stycznia 2019 r. w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Można też wysłać je pocztą elektroniczną. Lista wniosków z przyznaną dotacją zostanie opublikowana do 6 lutego 2019 r.  Regulamin programu, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie, formularz wniosku oraz porady na temat organizacji wydarzeń znajdują się na www.otwarty.ikm.gda.pl

Aleksander Olszak  

Powiązane tematycznie

„Terroryści” opanują Gdyńskie Centrum Kultury

Kultura i rozrywka

Planety nie oszalały. „Metamorfozy” PPSWA

Piotr Wyszomirski

IX Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych

Redakcja

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie