Image default
Polityka

Marzę o Gdyni zarejestrował swojego kandydata na prezydenta Gdyni

W środę 26 września Komitet Wyborczy Wyborców Marzę o Gdyni zarejestrował swojego kandydata na prezydenta Gdyni. Jest nim 35 letni Łukasz Kowalczuk. Kowalczuk ukończył psychologię i filozofię i od lat zaangażowany jest w działalność społeczną i polityczną jako jeden z lokalnych liderów Partii Razem w Gdyni.

Kandydat współorganizował w Gdyni protesty przeciwko reformie edukacji, upartyjnianiu sądownictwa, protesty w obronie praw kobiet oraz praw pracowniczych. Zaangażowany jest w obronę mieszkańców Wzgórza Orlicz-Dreszera przed czyścicielami i skutkami zaniedbań w polityce mieszkaniowej Samorządności Szczurka. Mogliście go spotkać na ulicach Gdyni podczas zbiórek podpisów pod licznymi inicjatywami.

Kowalczuk odpowiedzialny jest m.in. za petycje w sprawie archiwizowania posiedzeń Rady Miasta i imiennego głosowania przez radnych, całodobowych gabinetów ginekologicznych wolnych od klauzuli sumienia i rezygnacji korzystania przez miasto z pokazów pirotechnicznych. Jest jednym z pomysłodawców uchwały kierunkowej zobowiązującej prezydenta do zajęcia się niedoborem miejsc w żłobkach. Od lat zajmował się wyręczaniem władz Gdyni w dbaniu o transparentność rady nagrywając i udostępniając posiedzenia w internecie.

Łukasz Kowalczuk: „Kandyduję ponieważ dostrzegam potrzebę przeniesienia priorytetów miasta ze zbędnych i kosztownych projektów prestiżowych na zadbane o potrzeby większości gdynianek i gdynian. Potrzebujemy rozwiązań, które poprawią naszą jakość życia na co dzień, a nie niekończących się inwestycji w promocję i splendor. Potrzebujemy mieszkań komunalnych, rozwiązań urbanistycznych poprawiających bezpieczeństwo na drogach, atrakcyjnej przestrzeni zielonej blisko naszych domów, komunikacji miejskiej dobrej na tyle, by stała się skuteczną konkurencją dla samochodów. Potrzebujemy też Gdyni otwartej na różnorodność i aktywnie wspierającej integrację różnych grup mieszkanek i mieszkańców, również przez edukację.

Ważne jest też dla mnie skupienie się na dzielnicach. Za koszt wybudowania jednego spektakularnego i kosztownego basenu olimpijskiego można by wybudować 5 zwykłych basenów w dzielnicach. Dzięki temu mieszkańcy zaoszczędziliby swój czas i pieniądze na dojazdy. Krótszy czas dojazdu to też mniej ruchu ulicznego i spalin. To jeden z przykładów pokazujących dlaczego warto skupić się na rozwoju w dzielnicach.

Kandydaci i kandydatki KWW Marzę o Gdyni chcą wnieść w politykę miejską stanowczą zmianę priorytetów”.

Kandydat komitetu Marzę o Gdyni na prezydenta miasta Gdyni wystartuje z poparciem Partii Razem.

Szef sztabu wyborczego KWW Marzę o Gdyni Michał Kowalewski

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie