Image default
Morskie sprawy Z Gdyni

Marynarze uratowali tonącą kobietę

Dzisiaj (22 października), tuż przed godziną 10:00, marynarze z OM ORP Błyskawica uratowali tonącą kobietę. Kobieta wpadła do wody w Basenie Prezydenta przy Skwerze Kościuszki w Gdyni, pomiędzy rufami ORP Błyskawica i Daru Pomorza.

O godzinie 09:41 marynarz, pełniący służbę wachtowego, usłyszał dobiegające zza rufy Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica, wołanie o pomoc. Natychmiast ogłosił alarm „człowiek za burtą”, udał się na miejsce skąd dobiegał głos tonącego i przystąpił do akcji ratowania życia. Już po kilku sekundach dołączyli do niego pozostali załoganci historycznego niszczyciela. Za pomocą podanego koła ratunkowego i bosaka kobieta została doholowana do nabrzeża. Następnie, wspólnymi siłami marynarzy uczestniczących w akcji ratowniczej, przy pomocy węża strażackiego, poszkodowana została podjęta na brzeg. Kobiecie udzielono podstawowej pomocy przedmedycznej i przystąpiono do ogrzewania okrywając ją kocami, a następnie poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Akcja ratownicza, którą dowodził zastępca dowódcy okrętu ORP Błyskawica, zakończyła się po niespełna 5 minutach.

http://3fo.wp.mil.pl

Powiązane tematycznie

Rekrutacja na rejs Generałem Zaruskim do Islandii

Redakcja Morska

Rekordowa Gdynia

Marek Grzybowski

Amunicja w Bałtyku rosnącym zagrożeniem

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie