Marszałek województwa pomorskiego z sześcioma zarzutami
Na sygnale Polityka Za miedzą

Marszałek województwa pomorskiego z sześcioma zarzutami

6 zarzutów poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych usłyszał w prokuraturze marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk (PO).

(wyraził zgodę na podawanie pełnych danych osobowych)

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Fot. mat. prasowe UMWP
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Fot. mat. prasowe UMWP

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili od 16.05.2017 r. do 15.02.2018 r. kontrolę w zakresie prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych złożonych w latach 2013-2017 przez marszałka województwa pomorskiego. W związku z wynikami kontroli Biuro skierowało zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podania nieprawdy w złożonych oświadczeniach majątkowych.

Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku marszałek usłyszał zarzuty.

W wyniku czynności przeprowadzonych w ramach tego śledztwa marszałkowi postawiono sześć zarzutów związanych ze złożeniem fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2013-2016. Marszałek nie ujawnił między innymi posiadanych zasobów pieniężnych, nieruchomości gruntowej, czy też zasiadania w radzie nadzorczej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Mariusz Duszyński. Wyjaśnił, że marszałkowi postawiono zarzuty związane z podaniem nieprawdy w oświadczeniach majątkowych za lata 2013-16., Zarzuty dotyczą złamania art. 233 paragraf 1 i 6, który mówi o składaniu fałszywych zeznań lub zatajaniu prawdy

Stanowisko marszałka Mieczysława Struka dotyczące kontroli CBA

Wydział Komunikacji Społecznej CBA//tvp.info//pomorskie.eu

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie