Polityka Redakcja poleca Za miedzą

Marszałek Mieczysław Struk przed sądem

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk stanął przed sądem oskarżony o poświadczenie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych w latach 2013 – 2016. Grozi za to kara nawet do ośmiu lat więzienia.

Akt oskarżenia został sporządzony na przełomie września i października tego roku po przeprowadzonej i zakończonej w lipcu kontroli CBA.

Ma postawione sześć zarzutów. A są to: zaniżenie posiadanych środków środków pieniężnych, nie podał prywatnej pożyczki 50 tys. złotych zaciągniętej przez żonę w trakcie trwania wspólności majątkowej oraz nie  podał działki zakupionej między innymi ze środków pochodzących z tej pożyczki, położonej w Rekowie Górnym. Nie podał też faktu zasiadania w Fundacji Centrum Solidarności.

W pisemnym oświadczeniu przekazanym prasie, marszałek stwierdził, że „postępowanie jest kolejnym etapem trwającego od bardzo dawna procesu szykanowania przedstawicieli samorządu na Pomorzu”

Rozpoczynające się właśnie postępowanie jest kolejnym etapem trwającego od bardzo dawna procesu szykanowania przedstawicieli samorządu na Pomorzu. Stawiane mi zarzuty są w mojej ocenie bezpodstawne i kompletnie niesłuszne – co, jestem przekonany, potwierdzi sąd w wyroku uniewinniającym. Nawet dziś, znając postawione mi zarzuty i ich uzasadnienie, wypełniłbym oświadczenia majątkowe dokładnie tak samo: według mojej najlepszej wiedzy i rozumienia przepisów prawa w tym zakresie. Kontrola CBA oraz postępowanie prokuratorskie (trwające razem ponad dwa lata) potwierdziły, że mój stan posiadania jest zgodny z moimi dochodami. To jest informacja najważniejsza i niepodważalna. Wszystkie fakty i dokumenty związane ze sprawą są dostępne w internecie i każdy zainteresowany mógł i nadal może się z nimi zapoznać. Jestem przekonany, że moje wyjaśnienia i argumentacja zostaną ostatecznie uwzględnione.

fot.facebook.com/strukmieczyslaw

C.M na podstawie doniesień prasowych

Powiązane tematycznie

Koronawirus w pomorskim Urzędzie Marszałkowskim

Redakcja

Książka na telefon?

Redakcja

Przyłbice dla szpitali od Akademii Marynarki Wojennej

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie