Image default
Polityka Z kraju

Marsz Suwerenności w Warszawie

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską, Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Marsz zorganizowano pod hasłem „Nie dla UE” i  „Stop dyktatowi Berlina i Brukseli” w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Około godziny 13 zgromadzeni uczestnicy na Placu Zamkowym ruszyli w formie marszu Krakowskim Przedmieściem w kierunku przedstawicielstwa Unii Europejskiej. Oprócz białoczerwonych  widać było również transparenty z hasłami patriotycznymi a także czarną flagę z przekreślonymi gwiazdami UE.

Wznoszono okrzyki „Precz z Unią Europejską”, „PiS, PO – jedno zło”, „Raz sierpem, raz młotem unijną hołotę”, „To my, Polacy” itp.

– Strefa Schengen nie musi być w UE. Po drugie do takiej Unii Polska w 2004 roku nie wchodziła. Po trzecie UE niesie w sobie w tej chwili tyle złych rozwiązań np. prawnych

– mówił w rozmowie z Onetem Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Marsz zakończył się przed siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej,

ONET.PL/KRESY.PL/własne

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie