Małgorzata Zwiercan ekspertem w kancelarii premiera
Polityka Wersje i kontrowersje Z kraju

Małgorzata Zwiercan ekspertem w kancelarii premiera

Prokuratura okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Małgorzacie Zwiercan – poinformowała Wirtualna Polska. Według śledczych, była posłanka, która została właśnie ekspertem w biurze Kancelarii Premiera, przekroczyła uprawnienia służbowe ws. głosowania na dwie ręce.

Sprawa dotyczy głosowania z 14 kwietnia 2016 r. Wówczas posłanka klubu Kukiz’15 Małgorzata Zwiercan w głosowaniu nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego oddała głos za swojego klubowego kolegę – Kornela Morawieckiego. Zwiercan powiedziała dziennikarzom, że żałuje tego, co zrobiła. – Popełniłam błąd, nie wiedziałem, że to jest niezgodne z prawem – podkreślała.

Małgorzata Zwiercan została usunięta z klubu Kukiz’15. Z klubu w geście solidarności odszedł też Kornel Morawiecki. Potem razem założyli koło poselskie Wolni i Solidarni.

We wrześniu 2017 r. warszawska Prokuratura Okręgowa skierowała do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posłanki i odebranie jej immunitetu. Jesienią ubiegłego roku sejmowa komisja regulaminowa pozytywnie zaopiniowała ten wniosek.

Małgorzata Zwiercan usłyszała zarzuty w grudniu 2018 roku. – W dniu 12 grudnia 2018 r. prokurator przedstawił Małgorzacie Z. zarzut przekroczenia uprawnień służbowych poprzez skorzystanie z karty do głosowania innego posła i oddanie za niego głosu wstrzymującego się, tj. czynu z art. 231 § 1 kk. Małgorzata Z. nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i skorzystała z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Postępowanie jest w toku, znajduje się na końcowym etapie – poinformował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Źródło: Wirtualna Polska

Wrong shortcode initialized

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x