Nz. od lewej: Janusz Lewandowski, Antonina Adamowicz, Antonio Tajani, Magdalena Adamowicz i Piotr Adamowicz (brat zamordowanego przezydenta) z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli Fot. Twitter/Antonio Tajani
Nz. od lewej: Janusz Lewandowski, Antonina Adamowicz, Antonio Tajani, Magdalena Adamowicz i Piotr Adamowicz (brat zamordowanego przezydenta) z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli Fot. Twitter/Antonio Tajani
Ze Świata

Magdalena Adamowicz z córką i bratem prezydenta Adamowicza w Brukseli

– Słowo musi rozpoczynać dialog. Słowo nie może być narzędziem nienawiści, gnębienia innych – powiedziała Magdalena Adamowicz w Parlamencie Europejskim.

Bliscy zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza uczestniczyli w posiedzeniu deputowanych Europejskiej Partii Ludowej i debacie Parlamentu Europejskiego na temat zwalczania atmosfery nienawiści oraz przemocy.

Magdalena Adamowicz, ze starszą córką Antoniną i bratem prezydenta Pawła Adamowicza pojechała do Brukseli na zaproszenie europosła Janusza Lewandowskiego. Tam spotkali się z Antonio Tajanim, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Żona prezydenta zabrała głos podczas posiedzenia grupy Europejskiej Partii Ludowej, w skład której wchodzą m.in 73 partie członkowskie z 39 krajów, kilkunastu szefów państw i rządów Unii Europejskiej, 13 członków Komisji Europejskiej.

Adamowiczdobra

– Słowo musi rozpoczynać dialog. Słowo nie może być narzędziem nienawiści, gnębienia innych – powiedziała Magdalena Adamowicz w Parlamencie Europejskim

Wdowa po prezydencie Pawle Adamowiczu mówiła o konsekwencjach mowy nienawiści i apelowała o budowanie solidarnej i wolnej od agresji i nienawiści Europy.

„Był katolikiem, był chrześcijaninem, dla którego każdy człowiek był ważny. Bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, wyznanie, orientację czy tożsamość płciową. Atak na Pawła to atak na wszystkie wartości, które wyznawał i na których konsekwentnie od lat budował siłę Gdańska, samorządu i wspólnoty. Chcę prosić o to, byśmy pamiętali o mocy słowa i odpowiedzialności za drugiego człowieka. A także o to, byśmy nie ustawali w wysiłku tworzenia Europy solidarnej i wolnej od nienawiści” – słowa Magdaleny Adamowicz wypowiedziane podczas spotkania z posłami Grupy EPL przytoczył na swoim profilu FB Janusz Lewandowski.

Antonio Tajani opublikował na swoim koncie na Twitterze zdjęcie z wizyty. Umieścił też wpis w języku polskim:

„My Europejczycy nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy. Musimy być zjednoczeni i konsekwentni w walce przeciwko zamachom na fundamenty europejskiego społeczeństwa”

dobraUnia

Magdalena Adamowicz z córką Antoniną w Parlamencie Europejskim

Po godz. 16, podczas sesji Parlamentu Europejskiego, zaplanowano specjalną debatę na forum Paramentu Europejskiego, na temat zwalczania atmosfery nienawiści oraz przemocy. Wezmą w niej udział także bliscy prezydenta Adamowicza.  

Prezydent Gdańska zmarł po ataku uzbrojonego w nóż zamachowca, Stefana W., podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, w dniu 13 stycznia 2019 roku. Zabójca zadał prezydentowi trzy rany, mimo wielogodzinnej operacji prezydenta Adamowicza nie udało się uratować.

Fot. FB Janusz Lewandowski
Źródło: www.gdansk.pl

Powiązane tematycznie

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie