Image default
Felietony

Ludzie i Kobiety

Komuniści lubią występować w roli obrońców uciemiężonych. Tak długo bronili klasy robotniczej przed kapitalistami, aż robotnicy wysłali ich do diabła. W czasie panowania jedynie słusznej ideologii udało im się jednak zniszczyć gospodarkę krajów „Obozu socjalistycznego”.

Nomenklatura uwłaszczyła się szybciutko, na tym co jeszcze zostało i przedzierzgnęła w znienawidzonych wcześniej kapitalistów. Nawyk występowania w czyimś imieniu jednak pozostał. Tym razem ukochali nade wszystko feministki i zboczeńców.

     Komunistyczny marsz przez instytucje nie mógłby się powieść, gdyby nie zmieniono znaczenia słowom powszechnie znanym. Teraz już każde dziecko wie, że „tolerancja” zależy od tego, kto tego słowa użyje i do kogo się odnosi. Jeśli do księży katolickich, to w ogóle nie ma takiej opcji, najlepiej w żadnym aspekcie. Jeśli natomiast do zboczeńców, to oznacza nie tylko pełną aprobatę, ale i podziw.

Zwrot „Panie i Panowie” nie przechodzi przez gardło prawdziwego komunisty, nawet jeśli zdążył przeobrazić się w kapitalistę. „Towarzyszki i towarzysze” powychodzili z mody, a trzeba się jakoś wyborcom przypodobać.

Wymyślili więc „Polki i Polacy” nie wiedząc zapewne, że słowo „Polacy” nie różnicuje płaci. Jeżeli już konieczne ich zdaniem jest takie wyróżnienie, a wymienienie kilkudziesięciu płci byłoby nieporęczne, to proponuję rozszerzenie na „Polki, Polacy i Polaczątka”. Świadczyłoby to o trosce w stosunku do dziatwy.

Gdyby jednak woleli pozostać wierni internacjonalizmowi, to proponuję zwrot: „Ludzie i Kobieta”.

Małgorzata Todd

Powiązane tematycznie

CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.

Julian Aleksander Michaś

Czy wprowadzanie tak ryzykownych rozwiązań jest konieczne?

Zygmunt Zmuda Trzebiatowski

Spokojnie, to tylko pandemia

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie