Lubisz śpiewać stare przeboje? Festiwal Piosenki lat 60. i 70.
Laureaci Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. w Wyszkowie. Fot. mat. prasowe Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Hutnik
Informacja prasowa Kultura

Lubisz śpiewać stare przeboje? Festiwal Piosenki lat 60. i 70.

Już od 22 lat w Wyszkowie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. – Powróćmy do Piękna w Słowie i Muzyce. Przez dwa dni, 10 i 11 czerwca 2020 r., młodzi ludzie w nowych aranżacjach zaśpiewają ponadczasowe piosenki polskich autorów i kompozytorów tworzących ponad pół wieku temu.

 

W zmaganiach konkursowych mogą brać udział uczniowie od 14. roku życia. Zgłoszenia można nadsyłać do 25 lutego 2020 r. Koncert specjalny zaśpiewa Aleksander Nowacki – założyciel i lider zespołu Homo Homini.

 

Festiwal dla młodzieży

W festiwalu może wziąć udział młodzież od lat 14 (soliści i zespoły), w tym wszyscy dotychczasowi uczestnicy, z wyjątkiem zdobywców Grand Prix. Laureat SuperGrand Prix w 2019 roku wystąpi jako gość. Celem festiwalu jest promocja polskich piosenek lat 60. i 70. Wykonawca przygotowuje na jednym z nośników dźwięku – minidysk lub CD – trzy polskie piosenki z lat 1960-70, zachowując linię melodyczną. Przed festiwalem, 10 czerwca 2020 r. odbędą się warsztaty, które poprowadzą jurorzy.

Kryteria ocen

O udziale w muzycznych zmaganiach decyduje kierownictwo artystyczne festiwalu, które zakwalifikuje 20 wykonawców, wskazując jedną z trzech nadesłanych piosenek, którą finalista wykona podczas festiwalu. Komisja festiwalowa zwróci uwagę na muzykalność, dykcję i warunki słuchowe wykonawców. Pod uwagę weźmie również interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

Goście specjalni

Tak jak w poprzednich latach, na scenie pojawią się także znakomici polscy sportowcy, medaliści olimpijscy. Goście specjalni festiwalu to: Wojciech Borowiak, Kazimierz Czarnecki, Bogdan Gajda, Bolesław Kapitan, Henryk Petrich, Danuta i Ryszard Soćko, Henryk Sozański, Andrzej Supron, Andrzej Szalewicz, Andrzej Wroński, Władysław Zieliński.

Konferansjerzy

Tegoroczną edycję festiwalu poprowadzą Ryszard Wolański – dziennikarz muzyczny, autor reportaży, programów i audycji o muzyce jazzowej oraz Paweł Sztompke – radiowiec, dziennikarz i recenzent muzyczny.

Szczegółowe informacje o festiwalu, karta zgłoszenia oraz regulamin znajdują się na stronie Klubu 2012

Autor:, Bożena Micun-Gusman 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x