Image default
Sport Za miedzą

LOTTO Duathlon Energy zaczynamy sezon w Rumi!

Już w niedzielę 14 kwietnia start sezonu duathlonowego na Pomorzu! W Rumi odbędą się mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie Sprint. Zawodnicy będą rywalizować w trzech wyścigach, w których łącznie do zdobycia będzie ponad 30 kompletów medali mistrzostw Polski. 

– Rumia już po raz trzeci będzie gospodarzem wspaniałej imprezy sportowej, jaką jest LOTTO Duathlon Energy Rumia. Zawody z roku na rok się rozwijają i przyciągają coraz więcej zawodników oraz kibiców. Zapraszam wszystkich gorąco do Rumi już 14 kwietnia

 – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi

Lista startowa w wyścigu Elity mężczyzn prezentuje się bardzo okazale. Start w imprezie w Rumi zapowiedziało dziewięciu medalistów mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie między innymi Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Sylwester Kuster czy Łukasz Kalaszczyński. Jeżeli chodzi o wyścig Elity kobiet faworytką jest Maria Cześnik uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie, ale główne rywalki Maria Pytel i Klaudia Peters tanio skóry nie sprzedadzą.

– Impreza w Rumi to najszybsze zawody w Polsce. Trasa została pomyślana na wzór najlepszych światowych imprez, czyli z jednej strony pod kątem kibiców, aby mogli na bieżąco śledzić losy rywalizacji na trasie, a z drugiej strony pod kątem zawodników, aby tutaj można było bić rekordy – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia –  Marzy mi się, aby podczas tych zawodów zawodnik podczas pierwszego biegu, 5 kilometrowego złamał 15 minut, a ta trasa daje takie możliwości.

Jako pierwsi, chwilę po godzinie 11 do rywalizacji przystąpią zawodnicy walczący o medale mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych amatorów. Start młodzików i juniorów młodszych, czyli zawodników w wieku 14 – 17 lat zaplanowano na godzinę 13, a wyścig główny mistrzostw Polski Elity i młodzieżowców zaplanowano na 14:15.

– Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, chce być obecny przy wszystkich ważnych i ciekawych wydarzeniach sportowych. Niewątpliwie LOTTO Duathlon Energy do takich należy. To niezwykle widowiskowa impreza, która z pewnością wzbudzi wielkie zainteresowanie kibiców – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego. – Wszystkim zawodnikom życzę pobicia życiowych rekordów, a kibicom wspaniałych sportowych emocji! – dodała.

http://duathlonenergy.pl

Powiązane tematycznie

Niecały miesiąc do Volvo Gdynia Sailing Days 2019

Optimisty i O’pen Skiffy ścigały się w Gdyni

Redakcja Sportowa

Startuje festiwal żeglarski w Kilonii – Kieler Woche 2019

Redakcja Sportowa

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie