Image default
Ciekawostki Sport

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019

W dniach 16-18 sierpnia 2019 w Gdyni odbędą się pokazy lotnicze LOTOS Gdynia Aerobaltic. To największe pokazy lotnicze w Polsce i jedne z największych w tej części Europy!

LOTOS Gdynia Aerobaltic to międzynarodowe pokazy lotnicze, które łączą w sobie lotnictwo i sztukę. To wydarzenie to nie tylko niesamowite podniebne akrobacje najlepszych zespołów i pilotów solowych z Polski i Europy, ale także efekty pirotechniczne, muzyka i specjalne pokazy audiowizualne.

Podczas pierwszej edycji LOTOS Gdynia Aerobaltic w 2017 roku powstał też krótkometrażowy film „Granice Marzeń”, który nie tylko odzwierciedla niezapomniane pokazy, ale opowiada też o prawdziwej lotniczej pasji.

W trakcie tegorocznej edycji podniebne występy będzie można oglądać zarówno na lotnisku Gdynia-Kosakowo, jak i z plaży miejskiej w Gdyni.

W Gdyni będziecie mieli okazję zobaczyć miedzy innymi pozorowaną akcję ratunkową prowadzoną przez załogę śmigłowca W-3WARM Anakonda z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. Ta maszyna polskiej konstrukcji służy w ratownictwie morskim i jest przystosowana do awaryjnych lądowań na wodzie.

Pierwszy raz w Polsce i to właśnie podczas LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 zaprezentuje się grupa Arctic Eagles z Finlandii. Ten zespół akrobacyjny przedstawia historię fińskiego lotnictwa akrobacyjnego. Dynamiczny pokaz “arktycznych orłów” składa się z ciasnych formacji i śmiałych występów solowych na trzech dwupłatowcach. Warto przyjechać do Gdyni żeby ich obejrzeć!

Kolejny uczestnik wieczorno – nocnej części pokazów na Gdynia Aerobaltic 2019 to Flying Dragons Team, latający na paralotniach. W pokazie dynamicznym, z użyciem pirotechniki, wystąpią w piątek i w sobotę na plaży miejskiej w Gdyni, a także w pokazie dziennym w sobotę i niedzielę na lotnisku Gdynia Kosakowo.

Prawdopodobnie najbardziej dynamicznie latający pilot pokazowy nie tylko w Polsce, ale i na świecie, Artur Kielak, również zagości na pokazach w Gdyni! Zasiądzie za sterami Sbach Xtremeair 41, żeby pokazać widzom swoje najlepsze umiejętności.

MI-24D HIND, potocznie zwany „latającym czołgiem”, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych radzieckich śmigłowców szturmowych. Do Gdyni na pokaz dynamiczny przyleci z Pruszcza Gdańskiego.

Darłowo – Gdynia. Tę trasę przeleci Mi-14PŁ, żeby pokazać się widzom podczas tegorocznej edycji Gdynia Aerobaltic. Ten śmigłowiec rozpoznawalny jest głównie dzięki możliwości wodowania. Maszyna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej będzie obecna podczas wystawy statycznej.

Niekwestionowaną gwiazdą pokazów lotniczych LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 będzie grupa akrobacyjna Saudi Hawks. Goście z Arabii Saudyjskiej przylecą na swój jedyny występ w tym roku w Europie na samolotach BAE Hawk oraz C-130 Hercules.

Organizatorzy przygotowali ponadto Aerocamp. Będzie to specjalna strefa, w której możecie rozbić swój namiot, bądź przyjechać camperem i cieszyć się weekendem nad Bałtykiem oraz podziwiać największe pokazy lotnicze w Polsce.

Do zobaczenia 16-18 sierpnia na Lotos Gdynia Aerobaltic 2019!

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 – Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie