Sport

Livolo Super Puchar Gdyni

fot. gdyniasport.pl

Gdyńskie Centrum Sportu wspólnie z Yacht Klubem Polskim Gdynia, Uczniowskim Klubem Żeglarskim OPTI CWM oraz Yacht Klubem Stal Gdynia startują z Livolo Super Pucharem Gdyni – cyklem trzech zawodów w klasie Optimist dla grupy B. Pierwsze regaty już od 25 do 27 lipca. 

Livolo Super Puchar Gdyni ma być powiewem świeżości, który ma nowo zdefiniuje pojęcie regat młodzieżowych.

Premiera zmagań już od 25 do 27 lipca w ramach Pucharu Trenerów. Za jego organizacje odpowiedzialny jest Yacht Klub Polski Gdynia, pod którego egidą rozegrany zostanie Livolo Super Puchar Gdyni.

Kolejne odsłony cyklu zaplanowano na początek roku szkolnego. 7 i 8 września żeglarze powalczą w ramach Pucharu Opti, za który odpowiedzialny jest Uczniowski Klub Żeglarski OPTI CWM, a ostatnią rundą zmagań będzie Błękitna Gwiazda Optimista grupy B zaplanowana na 21 i 22 września.

Na starcie zobaczymy zawodników ścigających się na Optimistach grupy B. Wspomniana klasa dzieli się w Polsce na dwie grupy: A i B. Tę drugą można porównać edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. Oznacza to, że w jednoosobowych łódkach zobaczymy najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej.

Do klasyfikacji pucharowej liczone będą wyniki ze wszystkich odbytych regat, zgodnie z zasadami organizacji regat Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Wyjątkiem od tej reguły będą regaty kończące cykl, gdzie dla podniesienia atrakcyjności rywalizacji wprowadzono inny współczynnik dla zliczonej punktacji.

Łączna pula nagród wynosi 30 tysięcy złotych.

Na najlepszego uczestnika całego cyklu czeka certyfikowana łódka regatowa.

 

Powiązane tematycznie

Jacek Noetzel zwycięzcą 68. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej

Redakcja Sportowa

Dzieciaki do Rakiet: kolejna edycja konkursu dla szkół

Redakcja

O Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie