Co się wydarzy w lipcu w Muzeum Miasta Gdyni?
Kultura

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

W lipcu Muzeum Miasta Gdyni wychodzi na zewnątrz budynku, aby w nieszablonowy sposób pokazać w detalach piękno oraz historię miasta z morza i marzeń. Jeśli jednak ktoś woli schronić się przed upałem w środku obiektu, tam również znajdzie niezwykłe opowieści i wystawy.

Wystawa „Moda i Uroda" w Galerii Klif od 3 lipca! Fot. mat. prasowe
Wystawa „Moda i Uroda” w Galerii Klif już od 3 lipca! Fot. mat. prasowe

Lato i wakacje to idealna pora, aby nadrobić zaległości kulturalne związane z zamknięciem muzeów. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do podziwiania wystaw czasowych „Gdynia – Tel Awiw. Odsłona Gdyńska”, „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX Wieku w obiektywie Romana Morawskiego” oraz wystawy stałej „Gdynia – dzieło otwarte”.

Natomiast od 03 lipca w Galerii Handlowej Klif będzie można podziwiać plenerową ekspozycje muzeum pod tytułem  „Moda i Uroda”, na której zaprezentowane będą niepublikowane wcześniej fotografie przybliżające barwne, pionierskie czasy międzywojennych usług kosmetycznych, odzieżowych oraz wszystko to, co jest związane ze sznytem lat 20. i 30. XX wieku.

W każdy lipcowy wtorek o godzinie 18:00 Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza z kolei na cykl spacerów online poświęconych gdyńskim obiektom: rzeźbom w  architektonicznych detalach. Cyfrowe spacery gdyńskiego muzeum inspirują do zgłębienie historii miasta oraz rodzinnych wypraw w nieznane.

Wirtualne działania Muzeum Miasta Gdyni to nie tylko obraz, ale również dźwięk. W każdy lipcowy piątek instytucja prezentuje w formie muzealnego audiobooka fragmenty wspomnień gdynianki Heleny Urbaniak „Iskierki w mroku”.

Więcej informacji o wystawach i wydarzeniach znajduje się na stronie Muzeum Miasta Gdyni,  na Instagramie i na Facebooku.

Autor: Magdalena Śliżewska // UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie