Image default
Polityka Z kraju

LEWICA: Wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego

Składamy wniosek o wotum nieufności wobec MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz wnioski do prokuratury przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu, Maciejowi Wąsikowi oraz Tomaszowi Kaczmarkowi w sprawie fabrykowania dokumentów przez CBA na niekorzyść Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. 

To nasza reakcja na reportaż „Superwizjera”, w którym agent „Tomek” oskarżył obecnego szefa MSWiA oraz koordynatora służb specjalnych, a wcześniej szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, byłego już wiceszefa CBA o wywieranie na niego nacisków, podczas przeprowadzania operacji dotyczącej rzekomej willi byłej pary prezydenckiej. 

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Wczoraj dowiedzieliśmy się jak działa państwo pod rządami PiS-u, które chce nie tylko rządzić, ale i sądzić. Sądzić niewinnych i wsadzać ich do więzienia. Służby specjalne, które były w latach 2005-2007 i są od roku 2015 w rękach PiS, nie prowadzą polityki szukania i odkrywania prawdy, ale szukania haków na przeciwników politycznych. Nie ma na to zgody, żeby koordynatorem służb specjalnych i szefem MSWiA był człowiek, który mógł być szefem tej zorganizowanej szajki, która chciała wsadzać niewinnych ludzi do więzienia. 

Dlatego Klub Parlamentarny Lewicy zgłosi w najbliższym tygodniu wniosek o wotum nieufności dla ministra Mariusza Kamińskiego. Nie pozostaniemy też bierni w sytuacji, gdy okazuje się, że mogli dzisiaj szefowie polskich służb i polscy parlamentarzyści łamać prawo. 

W związku z tym klub Lewicy zawiadomi także prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika oraz Tomasza Kaczmarka. Z wczorajszych wypowiedzi można domniemywać – to sprawdzi prokuratura – że działali oni jako zorganizowana grupa, w tym przypadku przestępcza. Bo jeśli dochodziło do fałszowania notatek, jeżeli działo się to na polecenie szefów, to oznacza, że wspólnie i w porozumieniu łamali prawo. Nie wierzę, że tylko panowie Kamiński i Wąsik sami decydowali, iż trzeba ścigać państwa Kwaśniewskich.  

Nie mamy dzisiaj wiary, że wszystko co zostało wczoraj wypowiedziane jest czyste i polskie służby powinny w tej sprawie pokazać dokumenty. Nie ma dzisiaj miejsca na zakłamywanie rzeczywistości, dlatego też mówimy dziś sprzed siedziby CBA, służby, która powinna być rozwiązana, o co od lat wnioskuje lewica. CBA niszczy a nie wspomaga polską demokrację! 

Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej powiedział: 

Wcześniej czy później to świństwo się zakończy. Ludzie zobaczą po prostu, jak są przygotowywane haki na uczciwych ludzi. Tak nawiasem – panie Wąsik, panie Kamiński i wszyscy ci panowie, którzy brali lub nie brali w tym udział, a to się okaże wcześniej lub później. Radził iść do pana prezydenta Andrzeja Dudy i wziąć ułaskawienie, bo jak przyjdzie kiedyś przyzwoity prezydent, to wam tego ułaskawienia nie da. A jak weźmiecie to ułaskawienie w styczniu, to będziecie mogli jeszcze robić te świństwa przez kilka miesięcy albo nawet parę lat, bo będziecie mieć kwit o niewinności w kieszeni.  

To się kiedyś skończy i zejdzie na poziom normalnych ludzi. Wszystkie Pegasusy, podsłuchiwania ludzi, zastraszania ludzi, sędziów, wszystkie nominacje dla ludzi, którzy są bez twarzy i bez honoru – mówię o pani Pawłowicz i panu Piotrowiczu w TK – to świństwo się skończy. A my po to jesteśmy trzecią siłą w Polsce, by dzień i noc o tym mówić. Nieuczciwość zawsze wraca i trafia prosto w oczy. 

Pan prezydent Andrzej Duda powinien zachować się przyzwoicie, ale tak się nie zachowa, bo w tej sprawie nie jest przyzwoity. 

Z urzędnikami jest tak: robią co chcą, bo wydaje im się, że są niezamienialni, nieodwoływalni i niekrytykowalni, bo PiS ich wzywa, bo członkowie PiS mówią: można być naprawdę niemoralnym, a będziesz awansowany, możesz dostać podwyżkę. Ale ja mówię wszystkich nieuczciwym urzędnikom i prokuratorom: przyjdzie czas, zostanie to rozliczone. A ci sami prokuratorzy, którzy wykonywali wtedy polityczne rozkazy, w przeciągu chwili o 180 stopni zmienią swoje poglądy i najgorszy będzie PiS. Apeluję do urzędników: nie dajcie się oszukiwać, jak przyjdzie czas rozliczeń Jarosław Kaczyński powie, iż był zwykłym posłem. Nie dajcie się robić w konia. Prokuratura może to umorzyć, ale ktoś się będzie musiał pod tym podpisać.  

fot. https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/spowiedz-agenta-tomka

lewica2019.pl/aktualnosci/

Powiązane tematycznie

Program społeczny „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”

Redakcja

Powstał milimetrowy silnik obrotowy napędzany światłem

Redakcja

MINĄŁ STYCZEŃ 2020. Krótkie komentarze do wybranych wydarzeń tego miesiąca

Janusz Beński

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie