Lewiatan Północ angażuje się w działania pomocowe dla lokalnej społeczności
Lewiatan Północ angażuje się w działania pomocowe dla lokalnej społeczności
Informacja prasowa Pomoc i wsparcie Redakcja poleca Za miedzą

Lewiatan Północ: działania pomocowe dla lokalnej społeczności

W związku z pandemią koronawirusa franczyzobiorcy Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan aktywnie podejmują działania pomocowe. We wsparcie zaangażowała się także Spółka Regionalna Lewiatan Północ. Pomoc w formie niezbędnych środków higienicznych oraz artykułów spożywczych została skierowana do hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, Domu Samotnej Kobiety w Gdańsku i Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie.

Sieć Lewiatan dostrzega problemy wynikające z sytuacji epidemiologicznej i od samego początku angażuje się w działania pomocowe skierowane do lokalnych społeczności. Wśród aktywnie wspierających jest m.in. Spółka Regionalna Lewiatan Północ, która przekazała wsparcie do trzech pomorskich placówek: Hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, Domu Samotnej Kobiety w Gdańsku i Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. W ramach pomocy, której wartość wyniosła 3600 zł, do placówek przekazane zostały środki higieniczne, jak papier toaletowy i ręczniki papierowe oraz woda butelkowana i soki.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie szczególnie ważna jest solidarność oraz wzajemna pomoc. Każdego dnia słyszymy o problemach, z jakimi borykają się nie tylko pracownicy służby zdrowia, ale także stowarzyszenia wspierające osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Jesteśmy silnie związani z lokalną społecznością, która od lat korzysta z usług sieci sklepów Lewiatan, dlatego naturalnym krokiem była organizacja wsparcia dla naszych najbliższych, potrzebujących sąsiadów. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu naszego zespołu udało nam się w tak krótkim czasie przekazać produkty do osób przebywających w tych trzech pomorskich placówkach –

komentuje Aneta Szuprytowska, Prezes Spółki Regionalnej Lewiatan Północ.

W związku z pandemią koronawirusa PSH Lewiatan podejmuje szereg różnych działań pomocowych. W ramach dotychczasowego wsparcia Sieć przekazała niezbędne środki higieniczne oraz artykuły spożywcze do 17 szpitali zakaźnych w całej Polsce. Sieć realizuje także inicjatywę społeczną #RazemJesteśmySilniejsi, która ma na celu organizację pomocy potrzebującym osobom i instytucjom z najbliższego otoczenia. 

Jako pierwsza polska sieć franczyzowa Lewiatan zainicjował również program wspierający franczyzobiorców, których biznes ucierpiał w skutek pandemii koronawirusa – „Fundusz Pomocy Lewiatańczykom”. Fundusz o łącznej wartości 10 mln zł ustanowiony został przez Lewiatan Holding, Spółki Regionalne oraz franczyzobiorców i gwarantuje nieoprocentowaną pomoc finansową dla sklepów

PSH Lewiatan aktywnie promuje odpowiedzialne postawy także wśród swoich klientów. Pod hasztagiem #ZostańWDomu i gotuj z Lewiatanem Sieć zorganizowała konkurs dla fanów na swoim profilu w serwisie Facebook. Akcja miała na celu zachęcenie do pozostania w domach oraz pokazanie, że poprzez doskonalenie umiejętności kulinarnych, czas izolacji można spędzić kreatywnie i bezpiecznie.

***

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek sklepów detalicznych na polskim rynku. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza ponad 3.200 placówek handlowych zatrudniających 30.000 pracowników. Łączne obroty, które w 2019 roku przekroczyły 13,6 mld zł, stawiają Sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie