Lewe faktury na ponad 1.3 mln. fot. CBA
Lewe faktury na ponad 1.3 mln. fot. CBA
Na sygnale

Lewe faktury na ponad 1.3 mln. Przedsiębiorcy i poborca podatkowy w rękach CBA

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn to trójmiejscy przedsiębiorcy budowlani. W prokuraturze usłyszeli zarzuty dotyczące wystawiania faktur poświadczających wykonanie prac budowlanych, które w rzeczywistości nie miały miejsca. Ich łączna wartość to ponad 1.3 mln zł. Przedstawiono im także zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia. Wobec poderzajnych Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe zastosował dozór policyjny.

W tej samej sprawie agenci CBA zatrzymali także starszego poborcę podatkowego z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni.

Mężczyznę zatrzymano w związku z uzasadnionym podejrzeniem przyjmowania korzyści majątkowych związanych z pełnieniem funkcji publicznej, w tym od osób wprowadzających do obrotu fikcyjne faktury.

Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie