Image default
Polityka Za miedzą

Leszek Bonna nowym wicemarszałkiem województwa pomorskiego

Podczas XIV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 8 listopada 2019 r., za kandydaturą Leszka Bonny na wicemarszałka głosowało 20 radnych, wstrzymało się ośmiu radnych.

Leszek Bonna zastąpił Ryszarda Świlskiego, który w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senatora.

Urodził się 8 października 1961 r. w Chojnicach. Żonaty, ma troje dzieci i troje wnuków. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej oraz doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Uzyskał tytuł Master of Business Administration Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Od 2006 r. jest radnym województwa, to już czwarta jego kadencja.

Bonna przejmie kompetencje Ryszarda Świlskiego, który zajmował się sprawami związanymi z infrastrukturą, w tym Pomorską Koleją Metropolitalną.

Pytany o priorytety podkreślił, że chciałby razem z marszałkiem i całym Zarządem Województwa zrealizować m.in. ambitny program remontu dróg. – Nazwałbym go 500 plus, bo chodziłoby o wyremontowanie w najbliższych latach 500 km dróg wojewódzkich. Chodzi o te drogi, które wymagają pilnej interwencji spośród sieci ok. 2 tys. km dróg na obszarze województwa – wyjaśniał Bonna.

C.M

 

Powiązane tematycznie

Targi Mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie

Redakcja

Od czerwca lot z Gdańska do Szwecji za 89 zł

Redakcja

MINĄŁ STYCZEŃ 2020. Krótkie komentarze do wybranych wydarzeń tego miesiąca

Janusz Beński

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie