Kultura Redakcja poleca

„Lekcja miłości” zakwalifikowana do wyścigu oscarowego

O nominację do Oscara® w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny w tym roku będzie ubiegać się rekordowa liczba 238 tytułów, a wśród nich jedynym polskim kandydatem będzie – LEKCJA MIŁOŚCI (Lessons of Love) w reż. Kasi Matei i Małgorzaty Goliszewskiej, prod. Anna Stylińska/Widok.

Film opowiada w czuły i zabawny sposób historię 69-letniej pani Joli, która ucieka od przemocowego męża i zaczyna życie na nowo.

LEKCJA MIŁOŚCI miała swoją premierę na największym festiwalu dokumentalnym IDFA w Amsterdamie w 2019 roku, a z kolei polską premierę na festiwalu Millennium Docs Against Gravity 2020. (Grand Prix Dolnego Śląska, nagroda Zwierciadła). 

W ciągu roku od premiery była pokazywana na prawie 40 festiwalach na całym świecie (m.in. Hot Docs w Toronto, Vision du Reel, One World Film Festival, Sydney Film Festival, Doc NYC, Dokfest Munich) i zdobyła liczne nagrody m.in: srebrenego Nanooka na festiwalu Flahertiana, nagrodę za reżyserię na festiwalu Doker w Moskwie i za najlepszy dokument w GZDOC w Guangzhou w Chinach.

Aktualnie film jest do obejrzenia na HBO. W dniu 9 lutego dowiemy się, które z filmów trafiły na tak zwaną shortlistę, a z kolei 15 Marca poznamy nominowane tytuły. 93-cia ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 25 kwietnia.

Ania Stylińska

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x