Za miedzą

Lawendowe Wzgórze – od środy wzmożone kontrole Straży Miejskiej

Akcja, podczas której patrole Straży Miejskiej bardzo intensywnie dbać będą o przestrzeganie przepisów dotyczących parkowania na Lawendowym Wzgórzu, sięgając po blokady kół i mandaty, potrwa od środy do piątku (6-8 marca) od godzin porannych aż po późny wieczór. To kolejny po Głównym Mieście obszar Gdańska objęty wzmożoną kontrolą. I nie ostatni.

Celem zintensyfikowanych kontroli jest ograniczenie liczby popełnianych przez kierowców wykroczeń do minimum. Strażnicy przypominać będą także o obowiązku stosowania się do zasad i przepisów.

Dlaczego to właśnie Lawendowe Wzgórze po Głównym Mieście znalazło się “na celowniku” Straży Miejskiej?

– W ostatnim czasie codziennie dostajemy zgłoszenia dotyczące wykroczeń drogowych popełnianych w tym rejonie. Skarżą się mieszkańcy, administratorzy, zarządcy wspólnot – mówi Tomasz Zubek, kierownik Referatu Dzielnicowego IV SM, który swym działaniem obejmuje m.in. to nowe gdańskie osiedle. – Chodzi o kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do zasad obowiązujących w strefach zamieszkania, jak również do znaków drogowych.

– Mimo licznych interwencji podejmowanych przez strażników przy ulicy Lawendowe Wzgórze, liczba zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania w tym rejonie jest coraz większa – podkreśla Agnieszka Grabowska, z-ca komendanta SM ds. prewencji. – Należy zaznaczyć, że obowiązujące tam oznakowanie wprowadzone zostało na wniosek wspólnot mieszkaniowych. To oznacza, że wolą mieszkańców jest porządek w zakresie parkowania.

– Za każdym razem, gdy strażnicy miejscy stwierdzą naruszenie przepisów, podejmą interwencję. Będą blokowali koła aut, sięgną też po mandaty – informuje Wojciech Siółkowski rzecznik prasowy SM w Gdańsku. – Patrole pojawią się przy ul. Lawendowe Wzgórze wcześnie rano, na miejscu będą tuż po godzinie 6. Zakończenie działań nastąpi dopiero wieczorem, po godzinie 21.

Drodzy kierowcy... Każdy chyba wie, że schodów nie wolno zastawiać

Drodzy kierowcy… Każdy chyba wie, że schodów nie wolno zastawiać
Straż Miejska w Gdańsku

Podobne działania będą prowadzone w najbliższym czasie również w innych częściach Gdańska.

Straż Miejska zachęca do zapoznania się z zasadami obowiązującymi w strefach zamieszkania

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie