Kadr z filmu Łukasz, reż. Maja Górska
konkurs Kultura Młoda Gdynia Redakcja poleca

Laureaci XIII Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY

Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy to konkurs filmowy skierowany do młodzieży szkół średnich. Uczniowie samodzielnie, pod okiem nauczyciela, pracują nad powstaniem dzieła – od scenariusza, poprzez filmowanie, reżyserowanie, grę aktorską, montaż i udźwiękowienie.

Praca tak wielu zaangażowanych w projekt osób kształci zdolność pracy zespołowej, a także pomaga w doskonaleniu uważnego słuchania innych. Tworząc samodzielnie film młodzież uczy się twórczego patrzenia na rzeczywistość.

Jury Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2020 w składzie:

  • Jerzy Rados – Przewodniczący
  • Elżbieta Benkowska
  • Urszula Morga
  • Sławomir Witek

przyznało następujące nagrody:

1. Albatros 2020 za najlepszy krótki film fabularny otrzymuje reżyserka filmu „Kher/ Dom” Kalina Gawrysiak z V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze

2. Albatros 2020 za najlepszy krótki film dokumentalny otrzymują ex eqo: reżyser filmu „Co widzisz?” Marek Ścibior z Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów w Gdyni i reżyserka filmu „Łukasz” Maja Górska z Zespołu Szkół nr 8 z Bydgoszczy

3. Albatros 2020 za najlepszą krótką formę filmową otrzymuje reżyserka filmu „Upiór” i „Egzekucja pamięci” Gabi Bania z Liceum Filmowego w Warszawie.

4. Nagroda Specjalna Jury dla reżysera filmu „Puk Puk”, „Nocna Zmiana” „Sprzątacz” Miłosza Karskiego z 99. Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie za niezwykle sprawne mierzenie się z kinem gatunkowym.

Wyróżnienia:

1. Dla Szymona Pawletko z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za film „Człowiek rozsądny”

2. Dla Oskara Sawickiego z Liceum Filmowego w Warszawie za film „Nasz nietypowy letni dzień”

3. Dla Marcela Pawluka z I Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie za rolę w filmie „Oddech”, którego był reżyserem i scenarzystą.

4. Dla Gracjana Jeschke z I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku za filmy „Жыве Беларусь – Niech żyje Białoruś” i „Forma relaksacji”

5. Dla Marka Ścibiora z Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów za zdjęcia do filmu „Co widzisz?”

6. Dla Wiktorii Krzemińskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Gdańsku za film „Społeczność”

7. Dla Urszuli Taraszki z Liceum Plastycznego w Poznaniu za film „Nie uciekaj”

8. Dla Anny Walczak z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi za film „OIO”

 

Zapraszamy Was do oglądania wszystkich wyróżnionych przez jurorów filmów – znajdziecie je na naszej stronie ( Przegląd Albatrosy ).

Źródło: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni

c.m

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x