Laureaci konkursu Gdyński Biznesplan 2020
Młoda Gdynia Redakcja poleca

Laureaci konkursu Gdyński Biznesplan 2020

Zwyciężyła Maria Jopyk-Misiak i jej pomysł na profesjonalne studio animacji. Drugie miejsce zajęła Magdalena Mielewczyk z projektem platformy do rejestrowania usług online „Łap to”. Trzecia nagroda powędrowała natomiast do Mateusza Kaźmierczaka i Pawła Zabornego za pomysł aplikacji dla fotografów „Save Art”.

Tegoroczna edycja była organizowana w otwartej formule. Udział w nim mogli wziąć wszyscy, którzy mają dobry pomysł na biznes i są zdeterminowani, by wcielić go w życie.

W tym roku również finałowa gala wyglądała inaczej. Odbyła się w piątek, 20 listopada w formule online. Transmisja na żywo prosto ze studia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczęła się o godz. 12.00. Prowadzący wirtualnie łączył się m.in. z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem, wiceprezydent Katarzyną Gruszecka-Spychałą oraz laureatami konkursu.

Wśród finałowych biznesplanów znalazły się projekty z sektorów inżynierii i automatyki, ICT, gastronomii, opieki medycznej i zdrowia, turystyki, rekreacji i rozrywki, designu, reklamy, edukacji czy doradztwa i szkoleń. Jury wybrało trzy najlepsze projekty.

Najlepszy okazał się biznesplan stworzony przez Marię Jopyk-Misiak. Laureatka jest znanym i cenionym animatorem. Słynie z animacji malarskich, działa w branży od 9 lat. W ramach zwycięskiego projektu „25 Frame Studio” chce stworzyć studio, które będzie produkowało reklamy wykonane techniką animacji poklatkowej lalkowej, malarskiej oraz komputerowej. Dzięki profesjonalnym stanowiskom animacyjnym oraz doświadczonemu zespołowi animatorów będzie tworzyć filmy na najwyższym światowym poziomie.

– To studio to jest moje marzenie, które powstało ponad rok temu. Muszę bardzo podziekować Wam, prezydentowi Gdyni, kapitule i Gdyńskimu Biznesplanowi, bo dzięki szkoleniom, które odbywają się w ramach konkursu, poczułam, że jestem w stanie to wszystko przedsięwziąć i mam nadzieję, że będzie to fajnie funkcjonować. Gratuluję wszystkim laureatom

 – powiedziała Maria Jopyk-Misiak.

Drugie miejsce zdobyła Magdalena Mielewczyk za projekt „Łap to”. To profesjonalna platforma do rejestrowania usług online i umożliwiającą prowadzenie szkoleń dla opiekunów czworonogów.

Trzecie miejsce zajęli – Mateusz Kaźmierczak i Paweł Zaborny za biznesplan „Save Art”. To aplikacja, która pomoże fotografom zapanować nad wykorzystywaniem ich zdjęć w sieci. Wyszukiwarka będzie czuwać nad użyciem zdjęć bez zgody, a system automatycznego zgłaszania naruszeń pozwoli na nawiązanie kontaktu z osobami korzystającymi z materiałów i ewentualne usunięcie fotografii z internetu

– Bardzo miłe zaskoczenie. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że nasz projekt został wyróżniony w tym roku. Nie ukrywamy, że od samego początku, od warsztatów, była to już dla nas bardzo duża nagroda, że mogliśmy w nich uczestniczyć i wyciągnęliśmy bardzo dużą wiedzę. Cieszymy się, że w tak ciężkich czasach pandemii, kiedy większość inwestorów wstrzymuje się z jakimikolwiek pieniędzmi, mamy okazję dostać pewnego rodzaju zastrzyk finansowy, taką wisienkę na torcie. Od roku dopracowujemy naszą technologię. I mamy w końcu taki moment, kiedy będziemy mogli ruszyć – mówił jeden z laureatów.

Laureaci konkursu dostali nagrody finansowe i rzeczowe. Ich pula w tej edycji sięgnęła aż 100 tysięcy złotych. Zwyciężczyni otrzymała m.in. nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych na rozwój firmy, voucher o wartości 10 tysięcy złotych na studia, szkolenia lub program MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, bezpłatny udział w studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej, doradztwo prawne czy poręczenie kredytu na realizację biznesplanu. Nagrody finansowe trafiły również do zdobywców 2. miejsca – 20 tysięcy złotych oraz 3. miejsca – 10 tysięcy złotych. Otrzymali oni również wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz świadczeń, które wspierają założenie i rozwój działalności gospodarczej.

Za organizację konkursu odpowiedzialne jest Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Głównymi partnerami Gdyńskiego Biznesplanu są PKO Bank Polski, Refinitiv i Radmor.

materiał źródłowy: Autor: Magdalena Czernek / Laureaci konkursu Gdyński Biznesplan 2020 wybrani

c.m

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x