Polityka

Kukiz: Tusk wraca, czas się bać!

fot. flickr/Piotr Drabik

W rozmowie z radiową Jedynką Paweł Kukiz skomentował m.in. wieczorne głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. Opozycja totalna chciała wczoraj odwołać kolejnego ministra rządu Zjednoczonej Prawicy. Skończyło się tak, jak i wcześniejsze wnioski polityków PO-KO: Za wyrażeniem wotum nieufności Zbigniewowi Ziobrze głosowało: 177 posłów, 233 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu, a więc Ziobro pozostał na stanowisku. 

„Praktycznie wszyscy, prawie wszyscy posłowie Kukiz‘15 byli wśród tych wstrzymujących się. Argument był taki, że ten wymiar „sprawiedliwości” należało przeorać, ale nie ma tych podstawowych – proobywatelskich – zmian, takich zmian jak sędziowie pokoju, ławy przysięgłych, zrezygnowano z nagrywania, a skarga nadzwyczajna jest nie do zrealizowania w tej chwili”-ocenił lider Kukiz’15 na antenie Polskiego Radia.

Jak dodał, celem jego ugrupowania jest „zmiana ustrojowa”, w którą wpisuje się m.in. instytucja sędziów pokoju.

„A z tym rządem może być różnie. Tusk wraca, proszę pana… Wszyscy muszą się bać”- zażartował Kukiz, który skrytykował również budowę inicjatyw politycznych związanych z rocznicą wyborów z czwartego czerwca 1989 r. oraz Okrągłego Stołu. Polityk ocenił takie projekty jako „przerrażające”, gdyż skutki zarówno 4 czerwca, jak i Okrągłego Stołu, Polacy odczuwają do dzis. Paweł Kukiz dodał, że nazywanie „obywatelskimi” samorządowców skupionych wokół Donalda Tuska jest zabawne.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Powiązane tematycznie

SLD składa zawiadomienie do prokuratury ws. wiceministra Piebiaka

Homo Politicus

MINĄŁ LIPIEC 2019. Krótkie komentarze do wybranych wydarzeń tego miesiąca.

Janusz Beński

Kalendarz wyborczy

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie