Polityka Redakcja poleca Z kraju

Kontrola NIK w Komendzie Głównej Policji na wniosek Lewicy!

Komenda Główna Policji będzie kontrolowana w sprawie wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariuszy min. podczas Strajku Kobiet!

Manifestanci, którzy wychodzą na ulicę muszą czuć, że policja jest po to, aby ich ochraniać a nie żeby ich rozganiać. Wielokrotnie podczas demonstracji widać było, że policja nadużywa pałek teleskopowych czy kajdanek. Nie może być na to naszej zgody, dlatego też zwróciliśmy się do NIK o przeprowadzenie kontroli w Komendzie Głównej Policji oraz w podległych jednostkach, w celu zbadania zarządzania czynnościami operacyjnymi policji.

 

Krzysztof Gawkowski: Za zaostrzającymi się działaniami policji ktoś stoi. W wielu przypadkach policja działa adekwatnie, ale na wielu protestach widać też, że policja eskaluje napięcie. Wicepremier Jarosław Kaczyński oraz szef MSWiA Mariusz Kamiński ponoszą pełną odpowiedzialność za to, że na ulicach polskich miast dochodzi do haniebnych czynów, podczas których policja w sposób brutalny traktuje protestujących, którzy w tym samym czasie nie wykazują żadnej woli do konfrontacji.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x