Konkurs: Praca w czasach PRL
Gdynia Senioralna Historia konkurs Redakcja poleca

Konkurs: Praca w czasach PRL

W nowym projekcie Aplikuj.pl cofamy się do przeszłości – zapraszamy wszystkie osoby w wieku 50+ do udziału w konkursie Praca w czasach PRL. Szukamy fotografii przedstawiających miejsca pracy sprzed lat, by pokazać, jak wyglądała codzienność w różnych zawodach w minionej epoce.

W jakich profesjach był dostęp do pierwszych komputerów? Kim byli cinkciarze? Jak się pracowało w mionym ustroju? Jeśli pamiętasz czasy, kiedy pisało się na maszynie, dzwoniło z budki telefonicznej, a urlop spędzano na wczasach pod gruszą, pomóż nam ożywić te wspomnienia!

Jeśli masz ukończone 50 lat i chcesz pokazać swoje doświadczenia z dawnej pracy, weź udział w nowym konkursie i prześlij nam swoje zdjęcie z pracy w czasach PRL!

Wypełnij formularz!

 

Cel konkursu

Konkurs Praca w czasach PRL ma na celu ukazanie, jak bardzo zmieniły się warunki społeczno-kulturowe i życie zawodowe polaków na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci. Chcemy pokazać młodszym pokoleniom, jak w czasach PRL wyglądały stanowiska pracy, narzędzia i sprzęty.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób mających ukończony 50. rok życia, z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, które mogą podzielić się z nami swoimi fotografiami związanymi z pracą w czasach PRL. Jeśli senior należy do lokalnego Klubu Seniora lub uczęszcza do placówki kulturalnej, może podać jej nazwę w formularzu zgłoszeniowym. Nie jest to warunek konieczny, jednak szansa na wygraną również dla wskazanej placówki.

Jak wziąć udział

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz konkursowy. W zgłoszeniu trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz podać:

  • Imię i nazwisko uczestnika,
  • Dane kontaktowe,
  • Maksymalnie 3 pliki graficzne (skany/zdjęcia oryginalnych fotografii) przedstawiające osoby na starych fotografiach,
  • Można dołączyć opis zdjęć (co i kogo przedstawiają),
  • Dom Kultury/Klub seniora, do którego przynależy senior (opcjonalnie).

UWAGA: Do konkursu może zgłosić seniora inna osoba (krewny, opiekun, pracownik domu kultury itp.), wystarczy, że wypełniając formularz, poda swoje dane kontaktowe w polu „dane zgłaszającego”. W takim przypadku zgłaszający przesyła skan(y) fotografii uczestnika w jego imieniu.

Czas trwania konkursu

Zgłoszenia można przesyłać od 12 października 2020 do 12 stycznia 2021.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpią 20 stycznia 2021. Przez cały czas trwania konkursu można kontaktować się z organizatorem w razie problemów ze zgłoszeniem i innych – dane kontaktowe podajemy poniżej.

Do wygrania cenne nagrody!

Laureaci wybrani przez jury otrzymają:

  • Telefon Nokia 800 TA-1186
  • Telefon Panasonic KX-TU456EXRE
  • Telefon Maxcom MM760

Lub wybrany sprzęt uzgodniony z Organizatorem o podobnej wartości.

Do tego książki, gadżety i Kursy internetowe sporsorowane przez platformę strefakursow.pl:

Przewidujemy również Nagrodę Specjalną dla ośrodka kultury:

Spośród placówek uczestniczących w projekcie, nagrodziny jedną z której napłynie najwięcej zgłoszeń do konkursu, bonem o wartości 400 zł na zakup sprzętów i wyposażenia.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

Seniorze! Wypełnij formularz zgłoszeniowy i pokaż nam, jak wyglądała #PracawCzasachPRL!

Wypełnij formularz!

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x