Spichlerze na Ołowiance, siedziba główna Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Informacja prasowa Morskie sprawy Redakcja poleca Za miedzą

Konkurs na realizację wystawy stałej w siedzibie głównej Narodowego Muzeum Morskiego

Narodowe Muzeum Morskie ogłasza jednoetapowy konkurs na projekt wystawy stałej w siedzibie głównej muzeum – Spichlerzach na Ołowiance. Prace w konkursie można składać do 11 grudnia.

Intuicyjne, ale czytelne ścieżki zwiedzania, przemyślana koncepcja scenograficzna, wykorzystująca zastosowanie multimediów, a do tego ekologiczne rozwiązania. Oczekujemy na projekt wystawy stałej, który nas zachwyci, opowie naszym zwiedzającym o ważnym etapie historycznym i zostanie z nimi we wspomnieniach na dłużej.

Tematem ekspozycji będzie polska gospodarka morska po 1945 roku.

Koncepcja scenariusza wystawy ma obejmować zagadnienia związane z przemysłem stoczniowym, rozwojem portów oraz żeglugi, żeglarstwem, odbudową rybołówstwa oraz Marynarki Wojennej.

Uzupełnieniem narracji wystawy ma być też opowieść o nadmorskich kurortach oraz ich turystach.

– Zależy nam na projektach, angażujących gości muzealnych, na zbudowaniu narracji wystawy w oparciu o eksponaty, ale też wykorzystujących ładunek emocjonalny.

– Mówi Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM

– Czekamy na aranżacje scenograficzne, obejmujące wszystkie płaszczyzny sali ekspozycyjnej, tzn. ściany, podłogę i sufit. Będziemy przywiązywali dużą wagę do odpowiednio dobranej kolorystyki wystawy, a także do wzbogacenia jej o efektowne modele i makiety. Chcemy, aby wystawa była możliwie przyjazna środowisku – to temat niezwykle aktualny, więc rolą instytucji kultury jest zwrócenie na niego uwagi.

Wystawa stała NMM – fragment obecnej ekspozycji z makietą Stoczni Gdańskiej z 1957 r.
Wystawa stała NMM – fragment obecnej ekspozycji z makietą Stoczni Gdańskiej z 1957 r.

Zapraszamy projektantów wystaw do wzięcia udziału w konkursie na projekt koncepcyjny i złożenia swoich prac. Szczegóły dostępne są pod adresem: https://bip.nmm.pl/konkursy-1/konkurs-na-projekt-koncepcyjny-wystawy-stalej-poswieconej-gospodarce-morskiej-po-1945-r.

W konkursie przewidziane są nagrody finansowe nie tylko dla zwycięzcy, ale też dla tych, którzy zajmą II i III miejsce.

Informacja prasowa NMM

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie