Z Gdyni

„Inteligentne miasto oferuje dobre życie”

Tematem przewodnim Real Estate Impactor będzie tym razem jakość życia, mat. prasowe

Nadchodzi już trzecia edycja kongresu Real Estate Impactor, czyli miejsca rzeczowej dyskusji samorządowców i specjalistów z branży nieruchomości – zarówno z rynku polskiego, jak i z innych regionów świata. W Gdyni tym razem wszystko skupi się na temacie jakości życia jako usługi i jej roli w funkcjonowaniu nowoczesnego miasta.

O miastach dla ludzi

Czy polskie miasta są dobrym usługodawcą? Czy potrafią razem z inwestorami, deweloperami, urbanistami i architektami stworzyć wartościowy pakiet usług dla swoich mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania już niedługo poszukają w Gdyni specjaliści z szeroko pojętej branży nieruchomości. Razem z przedstawicielami samorządu będą mieli okazję do poruszenia najważniejszych kwestii podczas konferencji Real Estate Impactor.

To już trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. 20 i 21 maja w Gdyni spotkają się w międzynarodowym gronie m.in. urbaniści, architekci, deweloperzy czy aktywiści społeczni. „Jakość życia jako usługa” – to temat przewodni tegorocznego RE Impactor. Eksperci zamierzają sprawdzić, czy polskie miasta uczą się na doświadczeniach liderów globalnych rankingów jakości życia.

– Inteligentne miasto oferuje dobre życie, oparte na spójnej wizji działania i rozwoju, a dopiero do niej dobiera nowoczesne technologie i narzędzia – wskazuje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

– Tegoroczna edycja jest dla nas bardzo ważna szczególnie ze względu na silne więzi łączące nasze miasto z tematem jakości życia, który jest dla nas jednym z priorytetów rozwojowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny nawiązaliśmy współpracę z Rzeczpospolitą – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Branżowa, pełna celnych obserwacji i wniosków konferencja gości w Gdyni już po raz trzeci. Z naszej perspektywy to doskonała okazja do tego, aby czerpać z cennego doświadczenia fachowców, którzy rynek nieruchomości i jego specyfikę znają od podstaw. Możemy się w ten sposób wymieniać pomysłami i doświadczeniami

 – dodaje wiceprezydent Gruszecka-Spychała.

Nad przebiegiem dyskusji będą czuwać redaktorzy „Rzeczpospolitej”. Jak zapowiadają organizatorzy, pojawią się pytania m.in. o wpływ prywatnych i publicznych inicjatyw na funkcjonowanie miast czy identyfikację potrzeb mieszkańców. Przygotowano też zakres tematów na poszczególne sesje:

  • Jakość życia w mieście – magnes dla mieszkańców i inwestorów
  • Projekty deweloperskie i urbanistyczne, które cenią mieszkańcy
  • Inicjatywy prywatne i publiczne wartościowe dla funkcjonowania miasta
  • Potrzeby mieszkaniowe Polaków a komfort życia
  • Transport publiczny i jego wpływ na miejską codzienność
  • Gospodarka obiegu zamkniętego – pobudka dla branży nieruchomości

Dołącz do dyskusji

Jednocześnie cały czas trwa przyjmowanie zgłoszeń do uczestnictwa w tegorocznym Real Estate Impactor. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w międzybranżowej dyskusji w hotelu Nadmorski w Gdyni.

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie na www.reimpactor.rp.pl.

Autor: Kamil Złoch/gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Nowe trasy rowerowe w mieście

Redakcja

Nie ma zgody na ksenofobię

Redakcja

Więcej wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnościami

dr. Zdrówko

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie