Redakcja poleca Z Gdyni Z kraju

Komitet Protestacyjny PKP Cargo

PKP CARGO jako przewoźnik jest podzielone na siedem zakładów: Północny z siedzibą w Gdyni, Południowy – w Katowicach, Wschodni – w Lublinie, Centralny – w Warszawie, Zachodni – w Poznaniu, Śląski – w Tarnowskich Górach, Dolnośląski – we Wrocławiu. 

Podstawową działalnością PKP CARGO są kolejowe przewozy towarowe. Spółka jest największym w Polsce przewoźnikiem – w 2015 r. Grupa PKP CARGO miała udział w rynku na poziomie 56% pod względem pracy przewozowej (30 mld tkm dla całej Grupy). PKP CARGO realizuje towarowe przewozy kolejowe własnym taborem na terenie Polski i ośmiu innych krajów Unii Europejskiej: Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii, Holandii, Belgii, Węgier i Litwy (na normalnotorowej części infrastruktury). PKP CARGO posiada dostęp do największych polskich i europejskich portów, m.in. w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Świnoujściu oraz w Niemczech, Holandii i w Belgii. Obsługuje także transport wzdłuż międzynarodowych korytarzy transportowych Wschód-Zachód (wymiana towarowa między Europą i Chinami) oraz Północ-Południe (Bałtyk-Adriatyk)

Źródło: PKP Cargo, MZZPK RP w Gdyni CARGO

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x