Image default
Na zdrowie Redakcja poleca Sport Z Gdyni

Kolosy i Mistrzostwa Świata w półmaratonie przełożone

Z uwagi na okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podjął  decyzję o zmianie terminu Mistrzostw Świata w półmaratonie  oraz 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączonych z wręczeniem Kolosów za 2019 rok.

Decyzja w sprawie Mistrzostw Świata w półmaratonie została podjęta wspólnie ze światową federacją lekkoatletyczną World Athletics, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyjezdnych. Poparta jest też zaleceniami zespołu medycznego Word Atletics pozostającego w kontakcie ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) oraz rekomendacjami wojewody pomorskiego, Dariusza Drelicha i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdyni. Szczegóły na stronie www.gdyniapolmaraton.pl

– Zdecydowaliśmy o przeniesieniu imprezy na 17 października bieżącego roku. Głęboko wierzymy, że podjęta, niełatwa decyzja sprawi, że World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będą – zgodnie z założeniami – wielkim świętem biegania, zarówno dla najlepszych zawodników z całego świata, jak i ogromnej rzeszy biegaczy amatorów, ich najbliższych oraz kibiców. Chcemy, aby zawody odbyły się w spokojnej atmosferze, pełnej pozytywnej energii oraz bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W późniejszym terminie odbędą się także Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

– Kolosy zaplanowane na 13-15 marca, gromadzące rokrocznie ponad 20 tysięcy gości z Polski i zza granicy są największym wydarzeniem podróżniczym w kraju i stanowią bardzo ważny element w kalendarzu globtroterów. Nowy, bezpieczny  termin imprezy konsultujemy z prelegentami – podróżnikami, którzy większość roku spędzają na wyprawach poza granicami naszego kraju. Zostanie ogłoszony, gdy zapadnie satysfakcjonująca zarówno podróżników jak i gości decyzja – mówi Wojciech Szczurek.

Należy podkreślić, że działania mają charakter prewencyjny. Dotąd w Gdyni nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem. Powodem decyzji jest troska o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Autor: Kamil Złoch / UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Kaszubskie losy cz. II

Józef Franciszek Wójcik

Testy na koronawirusa. Co sprawia, że nie można wykonywać ich więcej?

dr. Zdrówko

Pogoria wraca do domu

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie