Koalicja Miast w sprawie odmrażania i wsparcia kultury
Kultura Polityka Redakcja poleca Za miedzą

Koalicja Miast w sprawie odmrażania i wsparcia kultury

Pandemia COVID-19 niesie ze sobą nie tylko kryzys zdrowotny, gospodarczy, ale i społeczny. Jesteśmy świadkami przymusowej izolacji i atomizacji życia wspólnoty.  Członkowie stowarzyszeni w Koalicji miast dla kultury – samorządowcy oraz dyrektorzy instytucji kultury, są głęboko przekonani, że kultura może być ukojeniem dla zdrowia psychicznego Polaków, a jej „odmrażanie” powinno być jednym z priorytetów Rządu.

Dlatego 13 maja wysłali kolejny list do Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego apelując o włączenie szczebla samorządowego do Zespołu Antykryzysowego przy Ministerstwie oraz proponując konkretne rekomendacje do ponownego uruchamiania pola kultury.

Ponadto niezwykle ważne dla sygnatariuszy listu jest zwrócenie uwagi na fakt, że domy i centra kultury są gotowe i chętne do realizacji swojej misji w bezpiecznych warunkach (małe grupy)  działań edukacyjnych ( szeroki zakres edukacji kulturowej) dla dzieci i młodzieży.

Będzie to  szczególnie potrzebne  w okresie wakacyjnym, kiedy zorganizowany wypoczynek będzie utrudniony. Instytucje kultury – zarówno samorządowe, społeczne, jak i prywatne, prowadzą zarówno działalność edukacyjną, upowszechnieniową, jak i wspierającą twórczość w różnorodnych dziedzinach, w związku z tym mają nieocenione doświadczenie, którym mogą służyć przeciwdziałaniu skutkom pandemii.

Koalicjanci dopominają się również o poszerzenie reprezentacji w zespole antykryzysowym o grono twórców festiwali i wydarzeń artystycznych.

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x