Polityka

Koalicja Europejska powiększa się

fot.SLD

Podczas specjalnej konferencji prasowej ogłoszono, iż do KE – tworzonej dotychczas przez pięć ugrupowań: SLD, PO, PSL, Nowoczesna i Zieloni – dołączą nowe ugrupowania i ruchy. Inicjatywa Polska, Unia Europejskich Demokratów, Inicjatywa Feministyczna, Komitet Obrony Demokracji, Wolność i Równość, Wolne Sądy, SDPL we wtorek 19 maja oficjalnie przystąpiły do Koalicji Europejskiej.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej powiedział:

To miła i fajna chwila. Zawsze walczę o swoją tożsamość i tożsamość lewicy, tym bardziej ciepło witam osoby, które dadzą Koalicji Europejskiej energię do pozytywnej walki. Witam panie: Katarzynę Kądzielę i Barbarę Nowacką oraz SDPL i WiR. Mówienie o lewicy jest dla mnie ważne, a ta w Koalicji Europejskiej jest w coraz większym gronie.

Przyszedł moment, w którym wszystkie obywatelki i obywatele powinni wiedzieć, iż warto głosować na Koalicję Europejską, aby nie tracić głosu, ponieważ głos na Koalicję Europejską to głos za demokracją i im więcej ich będzie, tym większa szansa na wygraną ze złem.

konfa140519aKatarzyna Kądziela, liderka Inicjatywy Feministycznej podczas konferencji prasowej powiedziała:

Inicjatywa Feministyczna powstała po to, aby bronić i umacniać prawa człowieka, a w szczególności prawa kobiet, grup marginalizowanych oraz wszystkich osób dyskryminowanych. Pragniemy takiej Europy, która będzie dla każdej z nas i dla każdego z nas; Europy bez wykluczeń. Europy, w której pokonamy prawicowe ekstremizmy, odradzający się faszyzm oraz prawicowych populistów, którzy mamią nas wszystkich stwierdzeniem: kiedyś było lepiej, a dobrze będzie kiedy oni zdobędą władzę. A jedyne o co im chodzi to władza, ale oparta na ludzkiej krzywdzie.

Jesteśmy bardzo zadowolone z tego, iż Koalicja Europejska, którą tworzą partię różniące się programowo, ale połączone myślą budowy lepszej Europy dla wszystkich, zdecydowała się oficjalnie zaprosić tych, którzy do tej pory protestowali pod Sejmem a nie w Sejmie. To nie była łatwa decyzja dla partii, która ma świadomość, iż w Polsce nie wszyscy uznają pełnię praw kobiet, w tym prawa reprodukcyjne i seksualne, które są częścią powszechnych praw człowieka. Takiej Europy chcemy, chcemy uznania praw kobiet i każdego człowieka. Wierzymy, że działając wspólnie potrafimy wprowadzić do Parlamentu Europejskiego – a następnie wygrać wybory parlamentarne – i wprowadzić takie osoby, dla których nasz program, hasła i walka będą oczywistością.

Wnosimy i dzielimy się z naszymi przyjaciółmi w koalicji naszymi osiągnięciami i wspólną walką oraz naszym pomysłami rozwiązania problemu księży pedofilów. To jest tak naprawdę problem państwa polskiego, które zbyt długo pozwalało i tolerowało to bezprawie. Wierzymy, że wspólnie taki plan przygotujemy, aby Polska i Europa była miejscem bezpiecznym dla każdego, bez względu na wiek. Dla każdej obywatelki i każdego obywatela. Zwyciężymy, ponieważ jesteśmy razem!

konfa140519b

Max Bojarski, przewodniczący partii Wolność i Równość podczas konferencji prasowej powiedział:

Dzisiaj partia Wolność i Równość dołącza do Koalicji Europejskiej, akceptujemy punkty programowe koalicji. Poza tym punktami wiele może nas różnić, ale kiedy z jednej strony grozi nam polexit, z drugiej wejście ugrupowań antyunijnych do Parlamentu Europejskiego, które chcą rozwalić UE od środka; przyjęliśmy prostą zasadę: wszystkie ręce na pokład. Koalicja Europejska ma dobry program dla silnej Polski w silnej Europie, dlatego jesteśmy tutaj z Wami. Kaczyński, Orban, Le Pen przegrają, ponieważ ludzi dobrej woli jest więcej.

ZAGŁOSUJ – Wybory do Parlamentu Europejskiego

Powiązane tematycznie

Prof. Legutko: część prac PE np. może rodzić konflikty między państwami

Homo Politicus

Czy polska lewica ma szansę wrócić do gry?

Homo Politicus

CBA wzięło pod lupę lidera PO na Pomorzu

Homo Politicus

1
Dodaj komentarz

avatar
400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Człowiek Lewicy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Człowiek Lewicy
Gość
Człowiek Lewicy

No to jestem w głupiej sytuacji, to na kogo mam głosować? Czarzasty, aleś narobił szamba!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie