Kablowiec Nexans Aurora opuszcił CRIST
Morskie sprawy Redakcja poleca Z Gdyni

Kablowiec Nexans Aurora opuszcił CRIST

NB 314 Nexans Aurora, częściowo wyposażony statek do układania kabli opuścił stocznię CRIST. Blisko 150 metrowa jednostka została wykonana na zlecenie norweskiego armatora – Nexans Subsea Operations AS.

Kablowiec Nexans Aurora, z systemem pozycjonowania dynamicznego klasy DP3, powstał według projektu ST-297 CLV (Cable Laying Vessel) z okrętowego biura projektowo-konsultingowego Skipsteknisk z Alesund. Statek jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach pogodowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich zdolności manewrowych i utrzymywaniu pozycji.

 

Statek o długości 149,9 m, szerokości 31 m i nośności 17 000 ton pomieści na pokładzie 90-osobową załogę. Jednostka będzie przystosowana do układania kabli energetycznych, w tym układania kabli w wiązkach, ich łączenia, naprawy i ochrony. Dodatkowym wyposażeniem będzie kosz na kabel światłowodowy o ładowności 450 ton.

Częściowo wyposażony kadłub jednostki powstał w stoczni CRIST, ostatnie prace wykończeniowe będą realizowanie w norweskiej stoczni Ulstein, natomiast obiorcą finalnym jest firma Nexans Subsea Operations AS. Główną działalności firmy są zaawansowane rozwiązania w zakresie okablowania i łączności. Mając ponad 120 lat doświadczenia Nexans zatrudnia obecnie ponad 26 000 osób na całym świecie.

 

Podstawowe dane jednostki:

Długość jednostki: 149,9 m

Szerokość jednostki: 31 m

Masa całkowita: 17 tys. ton

Załoga: 90 osób

Źródło: www.crist.com.pl/

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x