Morskie sprawy Nauka Z Gdyni

Joanna Zielińska pokieruje radą Uniwersytetu Morskiego

Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Joanna Zielińska została wybrana przewodniczącą Rady Uczelni Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Będzie sprawować tę funkcję do 2024 roku, współpracując m.in. ze Sławomirem Kalickim, Andrzej Madejskim i pracownikami naukowymi uczelni.


O wyborze Joanny Zielińskiej na przewodniczącą Rady Uczelni kadencji 2021-2024 Uniwersytet Morski w Gdyni poinformował w czwartek, 28 stycznia. Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni została wskazana do objęcia tej funkcji przez uniwersytecki senat.

– Funkcja przewodniczącej rady uczelni z takimi tradycjami jak Uniwersytet Morski to zawsze ogromny zaszczyt. Mówimy o środowisku, z którego wywodzi się i które ukształtowało wielu zasłużonych ludzi morza. Bardzo dziękuję senatowi za zaufanie. Mam nadzieję, że razem z pozostałymi członkami rady będziemy udanie współpracować z władzami uczelni i przyniesie to pozytywne efekty – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Przez najbliższe trzy lata tym samym Joanna Zielińska będzie przewodniczyć organowi, który składa się z siedmiu członków. Jego skład uzupełniają: Sławomir Kalicki (absolwent MBA, prezes Inter Marine Group, lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, członek zarządu i rad nadzorczych spółek z branży gospodarki morskiej, konsul honorowy Republiki Malty w Gdyni), Andrzej Madejski (absolwent MBA, prezes Polskiego Rejestru Statków, człowiek związany z przemysłem offshore), dr hab. inż. Przemysław Dmowski (profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni), dr hab. Adam Przybyłowski (profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni), dr hab. inż. Kazimierz Witkowski (profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni) oraz Marcel Głuchowski (przewodniczący Parlamentu Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni).

Funkcjonowanie rad uczelni określa ustawa „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” z 20 lipca 2018 roku. Do ustawowych zadań rady należy m.in. opiniowanie strategii i statutu uczelni, monitorowanie jej gospodarki finansowej i sposobu zarządzania czy wskazywanie kandydatów na rektora (w porozumieniu z senatem uczelni).

fot. Magdalena Czernek

Autor: Kamil Złoch UM Gdyni

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x