Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Polityka Z kraju

Jest wniosek o odwołanie zarządu TVP

Ruch Kukiz’15 złożył wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego.

W uzasadnieniu napisano, że wynika to z negatywnej roli, jaką – zdaniem Kukiz’15 – TVP pełni w debacie publicznej.

Wniosek jest odpowiedzią m.in. na jeden z materiałów wyemitowanych we wczorajszym wydaniu „Wiadomości” TVP po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W materiale m.in. przypomniano zabójstwo w 2010 r. działacza PiS z Łodzi Marka Rosiaka, a jako przykłady mowy nienawiści przywołano wypowiedzi polityków opozycji, m.in. lidera PO Grzegorza Schetyny”, czy wypowiedź b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, brakowało natomiast wypowiedzi polityków z drugiej strony sceny politycznej.

Wśród ustawowych zadań działającej od 2016 r. Rady Mediów Narodowych jest m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz PAP.

Źródło: onet WIADOMOŚCI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie