Podpisano umowę na projekt rozbudowy Teatru Miejskiego // materiały prasowe pracowni WXCA Sp. z o.o.
Kultura

Jest już projekt rozbudowy Teatru Miejskiego

Została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w koncepcji, którą opracuje warszawskie biuro architektoniczne WXCA Sp. z o.o. , a sam budynek zostanie wpisany w modernistyczny charakter zabudowy Gdyni.

Budynek będzie wyższy, podwyższone poddasze i przebudowany dach, a przebudowane wejście będzie od strony  siedziby Urzędu Miasta. Sama elewacja będzie nawiązywać do modernistycznych wzorców. Scena zostanie wyposażona w zespół komputerowo sterowanych sztankietów i mostów oświetleniowych.

Foyer będzie łatwo przekształcić w scenę, dzięki mobilnej scenie, którą będzie można zamontować w dowolnym miejscu. Zachowana zostanie antresola jako miejsce obserwacji sztuki oraz jako druga kondygnacja kawiarni. A charakterystyczna mozaika zewnętrzna  znajdzie się w nowym wystroju kawiarni.

  – Modernizacja ucieszy nie tylko aktorów, ale i mieszkańców. Największą i najbardziej widoczną zmianą będzie nowa elewacja i uproszczona bryła budynku. Obiekt doskonale wpisze się w modernistyczną architekturę miasta. Ogromnie cieszy fakt, że artyści w swojej pracy będą mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Widzów ucieszy powiększona szatnia czy nowy wystrój kawiarni. Co najważniejsze, budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością

podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Biuro architektoniczne WXCA Sp. z o.o. do końca 2019 roku opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową. Jej koszt wyniesie nie więcej niż 980 tys. zł brutto, natomiast maksymalny koszt realizacji przebudowy teatru to 14 mln 300 tys zł brutto. Szacowany termin rozpoczęcia inwestycji to 2021 r.

fot. materiały prasowe pracowni WXCA Sp. z o.o.

C.M

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie