Z Gdyni

Jedzenie za… śmieci? Sprzątajmy razem!

„Zrób z nami porządek i napełnij żołądek”
„Zrób z nami porządek i napełnij żołądek”

Wspólne działania społeczności na rzecz środowiska to już globalny trend. Gdyńska akcja idealnie wpisuje się w ten temat. 18 maja w godz. 12.00-16.00 odbędzie się wspólne sprzątanie tzw. Międzytorza. 

Organizatorzy planują zbieranie śmieci na zielonym obszarze od ul. Chrzanowskiego do ul. Marka Zygmunta.

„Zrób z nami porządek i napełnij żołądek” – takiego hasła używają pomysłodawcy i tak można też najprościej streścić założenia całej akcji. 18 maja w godz. 12.00-16.00 przy ul. Chrzanowskiego (obok nieużytkowanego terenu kolei nazywanego Międzytorzem), food truck inicjatorów będzie wydawał wegetariańskiego wrapa w zamian za każdy zebrany na miejscu worek śmieci.

Aby wziąć udział w „Sprzątaniu Międzytorza”, nie trzeba wcześniej się zapisywać. Na miejscu będą przygotowane oznaczone worki na śmieci, które będą brały udział w akcji.

Organizatorzy zapowiadają też przygotowanie miejsc do odpoczynku i zjedzenia uczciwie „wyzbieranego” wrapa. Skąd wziął się zapał do wspólnego sprzątania? Wskazują na problemy ekologiczne, które dotyczą całego świata i wierzą, że każda akcja tego rodzaju to ważny krok w drodze po pozytywne zmiany.

Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa restauracji Falla, miasta i firmy Remondis, która podstawi kontenery na wywóz odpadów.

mat. prasowe UM Gdyni

Powiązane tematycznie

IX sesja Rady Miasta

Redakcja

Odjazdowi bibliotekarze przejadą przez Gdynię

Open House Gdynia – festiwal architektury i designu

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie