Z Gdyni

Jedzenie za… śmieci? Sprzątajmy razem!

„Zrób z nami porządek i napełnij żołądek”
„Zrób z nami porządek i napełnij żołądek”

Wspólne działania społeczności na rzecz środowiska to już globalny trend. Gdyńska akcja idealnie wpisuje się w ten temat. 18 maja w godz. 12.00-16.00 odbędzie się wspólne sprzątanie tzw. Międzytorza. 

Organizatorzy planują zbieranie śmieci na zielonym obszarze od ul. Chrzanowskiego do ul. Marka Zygmunta.

„Zrób z nami porządek i napełnij żołądek” – takiego hasła używają pomysłodawcy i tak można też najprościej streścić założenia całej akcji. 18 maja w godz. 12.00-16.00 przy ul. Chrzanowskiego (obok nieużytkowanego terenu kolei nazywanego Międzytorzem), food truck inicjatorów będzie wydawał wegetariańskiego wrapa w zamian za każdy zebrany na miejscu worek śmieci.

Aby wziąć udział w „Sprzątaniu Międzytorza”, nie trzeba wcześniej się zapisywać. Na miejscu będą przygotowane oznaczone worki na śmieci, które będą brały udział w akcji.

Organizatorzy zapowiadają też przygotowanie miejsc do odpoczynku i zjedzenia uczciwie „wyzbieranego” wrapa. Skąd wziął się zapał do wspólnego sprzątania? Wskazują na problemy ekologiczne, które dotyczą całego świata i wierzą, że każda akcja tego rodzaju to ważny krok w drodze po pozytywne zmiany.

Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa restauracji Falla, miasta i firmy Remondis, która podstawi kontenery na wywóz odpadów.

mat. prasowe UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Gdynia na szczycie UNICEF

Redakcja

Dzień Otwarty Ciapkowa

Redakcja

Tak głosowali gdynianie

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie