Wizualizacja nowego budynku wielofunkcyjnego Akademii Marynarki Wojennej // materiały Kowalski Architekci Sp. z o.o.
Morskie sprawy Z Gdyni

Jeden budynek, wiele funkcji – AMW stawia na studentów

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni cieszy się coraz większą popularnością i dynamicznie się rozwija. Aby zapewnić komfortowe warunki edukacji i odpoczynku zarówno studentom, jak i kadrze, uczelnia wybuduje nowy budynek. Będzie nowoczesny i wielofunkcyjny. Znajdą się w nim m.in. sale wykładowe i audytorium, a także pokoje, kuchnia czy stołówka. Koszt inwestycji to 55 milionów złotych.

Nowy budynek zostanie wybudowany na terenie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69. Powstanie w miejscu przeznaczonego do rozbiórki betonowego boiska. Dzięki niemu studenci i pracownicy zyskają miejsce do odpoczynku i lepszy komfort pracy.

– W związku z dynamicznie zwiększającą się w ostatnich latach liczbą studentów wojskowych i planowanych kolejnych liczniejszych roczników, Akademii Marynarki Wojennej zaczęło brakować sal wykładowych, miejsc noclegowych, a przede wszystkim możliwości żywienia studentów i kadry. Stąd konieczność budowy nowego budynku, który łączy w sobie wiele funkcji

 – mówi Marek Drygas, kanclerz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Według koncepcji na parterze powstanie kuchnia i stołówka z możliwością całodziennego żywienia do 300 osób. Na pierwszym piętrze znajdzie się 6 sal wykładowych oraz audytorium na 70 osób. Kolejne kondygnacje wypełnią pokoje studenckie. W planach jest 100 pokoi jednoosobowych oraz 50 pokoi dwuosobowych dla podchorążych ostatnich roczników i kadry Marynarki Wojennej przebywającej na kursach specjalistycznych. W przestrzeni tej stworzone zostaną również 4 sale szkoleniowe. Natomiast na ostatnim piętrze ma być sala konferencyjna i mesa oficerska.

Wizualizacja nowego budynku wielofunkcyjnego Akademii Marynarki Wojennej // materiały Kowalski Architekci Sp. z o.o.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie także infrastruktura towarzysząca: droga dojazdowa, droga przeciwpożarowa czy ciągi piesze. Rozbudowany będzie też parking.

Koncepcja architektoniczna nowego budynku powstała w ramach konkursu, który ogłosiła uczelnia. Wygrała go firma Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni. Oprócz nagrody finansowej, w wysokości 15 tysięcy złotych, otrzymała ona także zaproszenie do postępowania z „wolnej ręki” na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Koszt budowy ma pochłonąć 55 milionów złotych i jest w całości finansowany z ministerstwa obrony narodowej. Szacowany termin zakończenia inwestycji to 2023 rok.

Wizualizacja nowego budynku wielofunkcyjnego Akademii Marynarki Wojennej // materiały Kowalski Architekci Sp. z o.o.

Wizualizacja nowego budynku wielofunkcyjnego Akademii Marynarki Wojennej // materiały Kowalski Architekci Sp. z o.o
Autor: Magdalena Czernek / UM Gdyni

 

reklama

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie