Kultura Z Gdyni

Jak w Betlejem

Betlejem w Polsce fot. J.A. Michaś
Betlejem w Polsce fot. J.A. Michaś

Betlejem w Polsce – najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w dniu 10 stycznia 2019 r. w Gdyni.

Pod hasłem: GRAMY I POMAGAMY! I Ty możesz zostać Ambasadorem Miłosierdzia!

Jest to już 3. kolejna edycja, która na stałe wpisała się w kalendarz gdyńskich imprez kulturalnych polegająca na łączeniu się społeczności w klimacie Świąt Bożego Narodzenia odnoszącego się na całym świecie.

Wszak trzeba to święto postrzegać, jako znamiona wiary chrześcijańskiej mającej przybliżyć kulturę i mentalność ludzi związanych z narodzinami Chrystusa.

Betlejem to historia o pojednaniu i przywróceniu harmonii człowieka z Bogiem. Dotychczas – pomijając 3. edycję zebrano ponad 800 tys. zł.

O koncercie mówi Adam Labuhn, jeden z widzów koncertu – 

Koncert „B etlejem w Gdyni” to wspaniałe widowisko ukazujące jak kultura i idea pokoju potrafią łączyć. Niesamowita atmosfera panująca na scenie i wśród uczestników, radość udzielająca się wszystkim oraz prezentacja różnych kultur zjednoczonych w jednym, najważniejszym celu – by człowiek potrafił dostrzegać i dzielić się dobrem, na co dzień. To niezwykle ważne byśmy na Święta Bożego Narodzenia i tradycje z nimi związane potrafili patrzeć w sposób wspólnotowy z różnych perspektyw.

Największa w Polsce charytatywna trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019!

Należy nadmienić, że Koncert był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale spełniał również inne przeznaczenie – był to przede wszystkim koncert charytatywny zasilony przez czołowe gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. I jak to w Gdyni – frekwencja dopisała.

Dochód z trasy jest przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących. Dotychczas udało się zebrać ponad 800 tyś złotych.

Gratulujemy organizatorom, artystom, no i oczywiście widzom – udziału w tej niezwykłej imprezie mającej na celu wsparcie i pomoc drugiemu człowiekowi. Oby takich więcej.

fot. Julian Aleksander Michaś

Z Gdynia Arena  Julian Aleksander Michaś

Facebook Comments

Powiązane tematycznie

Ministerialne dotacje na gdyńską kulturę

Kultura i rozrywka

Zagraj w bajce „Marysia ma Rysia”

Kultura i rozrywka

Projekt „Film w Konsulacie Kultury”

Kultura i rozrywka

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie