Kultura

Jak pisać recenzje teatralne

Jak pisać recenzje teatralne

Chcesz pisać recenzje teatralne? Nie wiesz, jak doskonalić swój warsztat? Brakuje Ci podpowiedzi doświadczonych redaktorów? To propozycja właśnie dla Ciebie.

Z myślą o pasjonatach teatru (uczniach, studentach i nie tylko) przygotowaliśmy warsztaty krytyki teatralnej i konkurs na najlepszą recenzję. Opiekę nad uczestnikami obejmie doświadczony i ceniony w środowisku dziennikarz i recenzent teatralny, Mirosław Baran.

Stacjonarne warsztaty będą towarzyszyć Festiwalowi Teatralnemu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża” odbywającemu się w dniach 5-10 sierpnia 2019 roku w Gdyni. Uczestników czeka więc uważne oglądanie spektakli, pisanie recenzji z każdego wydarzenia i intensywna praca nad tekstami.

Wszystkie materiały stworzone podczas festiwalu zostaną opublikowane na specjalnym blogu teatralnym, będą również rywalizować w konkursie na najlepszą recenzję.

Chcesz wziąć udział w naszych warsztatach i konkursie?

Wyślij nam próbkę swojego tekstu w postaci recenzji wybranego spektaklu. Czekamy na teksty w formie cyfrowej (plik w formacie doc lub rtf) nieprzekraczające znormalizowanej strony maszynopisu (1800 znaków ze spacjami), wysyłajcie je na adres e-mailowy: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca 2019 roku. Zaproszenie do udziału w warsztatach skierujemy do kilku autorów najlepszych lub najbardziej obiecujących recenzji.

Wyników rekrutacji możecie się spodziewać 24 czerwca 2019 roku.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/335353650509993/

Szczegóły oraz regulamin dostępne na stronie: http://www.teatrgdyniaglowna.pl/aktualnosc/warsztaty-krytyki-teatralnej-nabor/

Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca 2019 roku.

Grzegorz Kujawiński

Powiązane tematycznie

Rocznica wybuchu II wojny światowej na 44. FPFF

Rebel Babel KOMEDA BIG BANG. Koncerty plenerowe na 44. FPFF

Kultura i rozrywka

„Eastern” w Panoramie Kina Polskiego na 44. FPFF

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie