fot. Adriano Gadini
Ciekawostki Na zdrowie Warto wiedzieć

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Można obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut bez lekarstw uciskając punkty akupresurowe.

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, bardzo ważny jest właściwego przepływ krwi do mięśni i tkanek. Gdy krew nie przepływa prawidłowo, zaczyna się zastój i stwarza warunki odpowiednie dla powstania choroby. Dzięki niektórym technikom można szybko zwolnić blokady w organizmie spowodowane stagnacją krwi. Jedną z technik jest uciskanie, masaż odpowiednich punktów na szyi i twarzy.

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Punkty 1 – 2
To właściwie linia od końca płatka ucha do polowy połowy obojczyka.
Bardzo lekko i powoli od góry do dołu, ledwie dotykając czubkami palców. Wykonać po 10  razy po jednej i drugiej stronie.

Punkt 3
Ten punkt znajduje w odległości około 1 cm od ucha w kierunku nosa.
Należy masować punkt przez około minutę z każdej strony, w sposób ciągły. Mocno naciskać, ale nie tak mocno, aby poczuć ból, nie ma znaczenia czy w prawo czy lewo.  Ruch może być w prawo, ale kierunek nie ma znaczenia. Ważne aby wyraźnie czuć nacisk.

W większości przypadków ten zabieg pozwala obniżyć ciśnienie. W ciągu kilku minut ciśnienie krwi powinno wrócić do normy.

//Sekrety Zdrowia

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie