ucmmit.gdynia.pl/
Pomoc i wsparcie Z Gdyni

J.S. Hamilton wspiera szpital zakaźny w Gdyni

Zarząd J.S. Hamilton Poland Sp. z o. podjął uchwałę o przekazaniu środków na wsparcie szpitala, który jest szpitalem zakaźnym i leczy chorych na COVID-19. Dzięki darowiźnie zakupiono sprężarkę do podłączania respiratorów potrzebnych pacjentom zakażonym koronawirusem.

W obecnej sytuacji pandemii staramy się pomagać sobie nawzajem i wspierać instytucje, którym to wsparcie jest najbardziej potrzebne. Są nimi na pewno szpitale, bo to właśnie tam toczy się walka o życie zarażonych COVID-19. Z tego właśnie powodu Zarząd spółki Hamilton Poland podjął decyzję o przekazaniu ponad 40 tys. zł na rzecz Szpitala w Gdyni-Redłowie. Profesor dr hab. n. med. Marcin Renke, który pełni w tym szpitalu obowiązki Dyrektora, postanowił przeznaczyć całą kwotę na zakup sprzętu i materiałów niezbędnych w walce z epidemią koronawirusa – ten sprzęt jest w tej chwili na wagę złota.

Nasza decyzja o wsparciu szpitala jest ważna dla naszych pracowników i ich rodzin – mówi Artur Waśkiewicz, Wiceprezes Zarządu J.S. Hamilton Sp. z o.o. Zakupiony sprzęt medyczny daje szansę na szybsze wyleczenie pacjentów, co jest niezmiernie ważne szczególnie teraz, gdy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że coraz więcej osób się zaraża. Choroba wywołana koronawirusem może zdarzyć się praktycznie każdemu z nas, niestety również naszym pracownikom czy ich bliskim, więc musimy teraz jak najmocniej inwestować w środki ratujące życie.

Dzięki przekazanej kwocie na walkę z epidemią COVID-19, szpital zakupił chłodzoną powietrzem, bezolejową sprężarkę spiralną. Sprężarki służą do wspomagania respiratorów, zapewniając powietrze potrzebne do oddychania.

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni to nowoczesna placówka medyczna o specjalistycznym profilu działalności. Szpital położony w Gdyni-Redłowie jest szpitalem klinicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). UCMMiT jako jedyny Szpital w Polsce został wyznaczony przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju do pełnienia tzw. Służby TMAS – morskiej teleasysty medycznej, która stanowi medyczne wsparcie kapitanów statków morskich.

Komunikat prasowy

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x