Zdjęcie: Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl
Morskie sprawy Redakcja poleca

Iskra AMW Gdynia triumfuje w Szczecinie

Pierwsza runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej zakończyła się 7 czerwca w Szczecinie zwycięstwem załogi Klubu Sportowego ISKRA Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (ISK) w składzie: Wojciech Myśliwiec, Marcin Panaś, Rafał Błażejczyk i Przemysław Kaleta.

Kolejne miejsca na podium zajęły załogi Yacht Klubu Polski Gdynia (YKP) ze sternikiem Rafałem Sawickim oraz Yacht Clubu Gdańsk (YCG) ze sternikiem Krzysztofem Małeckim. W regatach udział bierze 12 czołowych załóg klubowych w Polsce.

W ciągu dwóch dni rozegrano 22 wyścigi, ale dopiero ostatni z nich zdecydował o ostatecznej kolejności w czołowej trójce. Przed finałowym wyścigiem różnice pomiędzy Iskrą, YKP i YCG były raptem jednopunktowe i każda z tych załóg mogła wygrać całe regaty. Najlepiej popłynęła Iskra i została pierwszym liderem rankingu Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej 2020.

Załoga YCG po doskonałym pierwszym dniu (6 czerwca) i prowadzeniu po 12 wyścigach, w niedzielę 7 czerwca pływała już mniej równo i spadła na 3 miejsce. Odwrotnie pływała natomiast załoga YKP, po słabszej nierównej sobocie, w niedzielę zanotowała aż 3 wygrane wyścigi i awans na fotel wicelidera rankingu.

Autor: Maciej Cylupa

Zdjęcie: Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl
Całość na portalu Żeglarski. info

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie