Informacja prasowa Polityka Z kraju

II Kongres Stowarzyszenia Polska 2050

W sobotę 30 stycznia b.r. odbył się II Kongres Stowarzyszenia Polska 2050 z udziałem Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050, zarządów regionalnych, zaproszonych liderów i przedstawicieli pozostałych filarów, m.in. Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z Instytutu Strategie 2050 oraz Michała Kobosko, reprezentującego powstającą partię Polska 2050 Szymona Hołowni.

Kongres odbył się w celu oceny działań ostatnich pięciu miesięcy, dopracowania relacji z filarami Ruchu i wyznaczenia kolejnych działań strategicznych. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, odbył się w formule online.

„Pięć miesięcy temu debatowaliśmy nad statutem, powołaliśmy zarządy wojewódzkie. To było olbrzymie wyzwanie. Wtedy formowaliśmy stowarzyszenie. Teraz budujemy także partię, opierając działalność obywatelską na trzech filarach: głowie, sercu i rękach.”– mówił w wystąpieniu otwierającym Kongres Szymon Hołownia, Prezes Stowarzyszenia i lider Ruchu Polska 2050. „Robimy coś, co jest niewykonalne, nikomu się to nie udało”, podkreślił lider ruchu.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz zabrała głos w sprawie relacji pomiędzy Instytutem Strategie 2050, a Stowarzyszeniem i tworzącą się partią: „Strategie to „głowa” naszego ruchu. To wspólna praca ze Stowarzyszeniem i przyszłą partią i wyposażanie ruchu w niezbędną wiedzę”.

W ciągu ostatnich miesięcy Stowarzyszenie zrealizowało setki działań społecznych. Przykładowo: poznańscy wolontariusze i członkowie Polski 2050 realizują autorski projekt streetworkingu, którego celem jest wspieranie posiłkiem, maseczkami osób w kryzysie bezdomności na terenie Poznania. Na skalę ogólnopolską stowarzyszenie organizuje korepetycje dla dzieci z pieczy zastępczej.

Kongres zainaugurował również 2 projekty ogólnopolskie: Klub Seniora Polska 2050 oraz Klub Krwiodawstwa. Kolejne w przygotowaniu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego wydarzenie: 

INFORMACJA PRASOWA

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x