tygrys POLSAT
Informacja prasowa Kultura

Hity dnia: coś dla każdego!

Poniżej znajdą Państwo opracowanie zawierające najciekawsze propozycje programowe kanałów Epic Drama, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature na nadchodzący tydzień (16 – 22 listopada).

PONIEDZIAŁEK 16/11
POLSAT VIASAT HISTORY: PREMIERA – Skarby przeszłości i ich tajemnice – Sezon 3, odcinek 1 @ 20:00
Odkryjemy niezwykłe tajemnice największych skarbów świata: zespół naukowców bada każdy obiekt, wykorzystując najnowocześniejszą technologię, w tym metody znane z kryminalistyki.
Odcinek 1: Metropolia piramid powstała w sercu Ameryki Północnej ponad tysiąc lat temu. Miasto, większe niż ówczesny Paryż czy Londyn, znane było jako Cahokia. To jedno z najciekawszych odkryć archeologicznych.

Skarby przeszłości i ich tajemnice

Skarby przeszłości i ich tajemnice

WTOREK 17/11
POLSAT VIASAT NATURE: Weterynarz z Yorkshire – Sezon 8, odcinek 2 @ 17:15
Zespół lekarzy z kliniki weterynaryjnej Skeldale to prawdziwi pasjonaci. Ich klienci rzadko są ubezpieczeni, ale dobro zwierząt zawsze jest tu ważniejsze od zysku — a miłość i troska są gratis.
Odcinek 2: Peter odwiedza Ivora Shawa, jednego ze swoich najstarszych klientów, aby pomóc cierpiącej krowie. Kot Rocky ma uszkodzoną gałkę oczną, Julian podejmuje trudną decyzję o usunięciu oka.

Weterynarz z Yorkshire

Weterynarz z Yorkshire

ŚRODA 18/11
POLSAT VIASAT EXPLORE: Australijskie megametro – Sezon 1, odcinek 1 @ 22:00
Filmowana przez pięć lat seria odsłania kulisy budowy największego w historii Australii systemu transportu publicznego. Nowatorskie, w pełni zautomatyzowane metro ma być remedium na korki w Sydney.
Odcinek 1: Zapraszamy na spotkanie z ekipą, która buduje nowatorski, w pełni zautomatyzowany system metra. Koszt przedsięwzięcia to 50 miliardów dolarów! To najnowocześniejsza kolej na świecie w 2019 roku.

Australijskie megametro

Australijskie megametro

CZWARTEK 19/11
EPIC DRAMA: Projekt Błękitna Księga – Sezon 1, odcinek 8 @ 22:30
Dr J. Allen Hynek, znakomity astrofizyk, zostaje zwerbowany do ściśle tajnego programu prowadzonego przez kapitana Michaela Quinna. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, w czym naprawdę bierze udział.
Odcinek 8: Pojawia się nagranie ukazujące atak UFO na amerykańskich żołnierzy. Hynek i Quinn badają tę sprawę. Okazuje się, że żołnierze odczuwają fizyczne i psychologiczne skutki wojny.

Projekt Błękitna Księga

Projekt Błękitna Księga

PIĄTEK 20/11
POLSAT VIASAT NATURE: Historia kataklizmów: 2017 @ 21:05
W roku 2017 także występowały huragany, powodzie, dwa duże trzęsienia ziemi i tragiczne w skutkach pożary lasów. Eksperci pomogą nam zrozumieć siły wywołujące te kataklizmy.

Historia kataklizmów: 2017

Historia kataklizmów: 2017

SOBOTA 21/11
EPIC DRAMA: PREMIERA – Wizyta inspektora @ 21:30
Emocjonalna i wyrazista adaptacja filmowa klasycznej sztuki J.B. Priestleya. Akcja filmu rozgrywa się w 1912 r., w ciągu jednej nocy. W centrum historii znajduje się zamożna rodzina Birlingów, która właśnie świętuje zaręczyny córki pana domu, Sheili, z Geraldem Croftem. Ich małżeństwo ma także połączyć dwie dobrze prosperujące firmy — ale uroczystą atmosferę zakłóca wizyta policjanta, inspektora Goole’a. Inspektor prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa pracownicy fabryki pana Birlinga. Jego konsekwentne, uparte pytania wkrótce ujawnią mroczne tajemnice, które mogą zniszczyć rodzinę Birlingów i splamić jej reputację.

Wizyta inspektora

Wizyta inspektora

POLSAT VIASAT HISTORY: PREMIERA – Kości z Patagonii @ 22:00
W roku 2015 minęło 150 lat od czasu, kiedy przybysze z Walii osiedlili się w Patagonii — wielu ich potomków do dziś żyje w Argentynie. Nie wszyscy z pierwszych osadników przeżyli, a odnalezione niedawno kości mogą należeć do pierwszych walijskich kobiet, które zmarły na tych terenach w 1865 r. Dowiemy się, jak ludzkie szczątki mogą pomóc w zrozumieniu fascynującej historii.

Kości z Patagonii

Kości z Patagonii

NIEDZIELA 22/11
POLSAT VIASAT NATURE: PREMIERA – Gdzie jest Sułtan? @ 14:55 & 22:45
Film dokumentalny ukazujący historię Sułtana — tygrysa, który walczył o pozycję dominującego samca w rezerwacie tygrysów Ranthambore w Indiach. Życie Sułtana niemal od jego urodzenia dokumentowali filmowcy Mike i Gautam Pandeyowie, ojciec i syn. Kiedy zwierzę nieoczekiwanie zniknęło, mężczyźni postanowili rozwiązać tę zagadkę. Na terenie rezerwatu Ranthambore w latach 2012-2017 zaginęło co najmniej 12 tygrysów. W przypadku młodych osobników zakłada się zwykle, że padły łupem kłusowników, tym razem jednak historia była bardziej skomplikowana. Dokument poprzez historię Sułtana ukazuje szerszą perspektywę problemów związanych z ochroną tygrysów, ich relacje z ludźmi i wysiłki na rzecz ochrony przyrody w Indiach.

tygrys POLSAT

Gdzie jest Sułtan?

Informacja prasowa POLSAT

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x