Kultura

Gruzińska taneczna energia w Gdynia Arenie

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” // fot. facebook.com/sukhishvilipolska

Są nazywani fenomenem i huraganem na scenie, a ich taniec rzuca wyzwanie prawom grawitacji. Narodowy Balet „Sukhishvili” to kulturalna wizytówka Gruzji. Ich występy obejrzało do tej pory ponad 90 milionów widzów na całym świecie. Teraz jego taneczne popisy będzie mogła zobaczyć także gdyńska publiczność. Zespół wystąpi 6 listopada w Gdynia Arenie.

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” powstał ponad 70 lat temu i od tego czasu niezmiennie zachwyca i zaskakuje widzów energią i niecodzienną choreografią. Ich występy to tradycyjna muzyka w połączeniu z tańcami narodowymi. Grupa jednak cały czas się rozwija i tworzy nowe, bardziej spektakularne układy, które są połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych.

Zespół gwarantuje widowiskowe show. To 100 tancerzy i 2500 kostiumów, a wszystkiemu towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu orkiestry. W naszym mieście grupa zaprezentuje się 6 listopada w Gdynia Arenie. Publiczność może liczyć zarówno na zupełnie nowe tańce, jak i na najlepsze popisowe układy. Nie zabraknie m.in. dostojnej kartuli, żywiołowej aczaruli czy wojennego khorumi. Na scenie swoje umiejętności pokażą tancerze i tancerki. Choreografia pań to akcentowanie piękna, gracji i powabu, przez co bliżej jej do klasycznego baletu. Natomiast układy męskie mają uwypuklać wojowniczość, charakter oraz talenty bitewne.

Występ baletu „Sukhishvili” to przede wszystkim energia i pasja, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie i będzie mógł lepiej poznać gruzińską kulturę. Choreografia przeniesie publiczność w czasy wojowników, kiedy pojawią się w nim elementy sztuki walki, a także zapewni baśniową atmosferę, dzięki kolorowym strojom.

Bilety na gdyński występ wciąż są dostępne. Można je nabyć drogą elektroniczną poprzez portale: biletnakoncert.com czy ebilet.pl.

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” został założony w 1945 roku. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée. Członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów. Dali tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie.

Autor: Magdalena Czernek/UM Gdyni

Powiązane tematycznie

VII Mini Przegląd Filmów Morskich

GDYNIA – KURTYNA 2019

Kultura i rozrywka

Srebro dla gdyński chóru „Razzle Dazzle”

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie